STS
phr Illuminar Gaming ESL Mistrzostwa Polski 2022
fot. ESL/Adam Łakomy

Jak przebiegnie faza legend Majora? Zapytaliśmy ekspertów sceny CS:GO

Pierwsza faza Majora za nami. Czas na główną część mistrzostw świata CS:GO. Zapytaliśmy więc komentatorów, ekspertów oraz profesjonalnych zawodników FPS-a Valve o ich przewidywania na etap legend. Ich zadaniem było wskazanie ekip, które według nich awansują do play-offów bez porażki, odpadną bez wygranej, ale także wskazali oni największe zaskoczenie i największy zawód. Sprawdźmy więc, jakie konkretnie drużyny wybrali!

Mikołaj „URF” Palimąka – komentator

3-0 0-3 Największe zaskoczenie Największy zawód
Natus Vincere Bad News Eagles Team Spirit FURIA

W mojej opinii NAVI zmierza po kolejny tytuł mistrza świata. Świetna dyspozycja wschodnioeuropejskiej organizacji upewnia mnie, że finał rozegrają z FaZe. Uważam, że NAVI ma wszystko, aby wygrać ten turniej i po raz kolejny wznieść ręce w geście triumfu. Bad News Eagles zaskoczyło wszystkich w fazie pretendentów, awansując do legends stage’u – tutaj jednak odnoszę wrażenie, że ich piękna przygoda się zakończy. To nie jest jeszcze zespół, który może jak równy z równym rywalizować z takimi drużynami jak G2, FaZe czy NAVI. Odważna predykcja z mojej strony, że to akurat BNE nie wygra żadnego meczu. Team Spirit po raz kolejny może namieszać. Fenomenalny występ w pierwszej fazie Majora sprawia, że to właśnie on ląduje w mojej głowie jako zespół, który będzie dużym pozytywnym zaskoczeniem etapu legend. FURIA nie ma formy. FURIA, która przegrywa z PaiN, nie będzie miała większych szans na najwyższym poziomie. Ciężko przewidzieć spotkania BO1, które bywają bardzo randomowe, nietuzinkowe, co niejednokrotnie pokazywała nam faza pretendentów.

Piotr „nawrot” Nawrocki – zawodnik, były trener Illuminar Gaming

3-0 0-3 Największe zaskoczenie Największy zawód
Heroic Imperial Team Spirit Outsiders

Zespołem, który zrobi moim zdaniem 3-0 będzie Heroic. Goście, którzy według mnie są mistrzami świata w graniu bez publiki. Drużyną, która natomiast zrobi 0-3 będzie moim zdaniem Imperial. Uwielbiam jej Last Dance, ale na etapie legend nie ma już słabych formacji i będzie naprawdę ciężko, aby wywalczyć chociaż jedną wygraną. Ekipą, którą chciałbym osobiście, żeby była największym zaskoczeniem jest Spirit. Mają potencjalnie przyjemną drogę do bilansu 2-0 więc trzymam za nią kciuki, bo może namieszać. Kolektyw, który najbardziej zawiedzie to Outsiders, który jak dla mnie ma mega ciężką drogę i wydaje mi się, że jest duża szansa na bilans 0-3.

Tomasz „phr” Wójcik – zawodnik Illuminar Gaming

3-0 0-3 Największe zaskoczenie Największy zawód
FaZe Bad News Eagles FURIA Team Liquid

FaZe 3-0, gdyż wygrało dwa ostatnie turnieje i jest w naprawdę dużym gazie. Jeśli nie przegra pierwszego meczu z ENCE, to wyjdzie z 3-0. Bad News Eagles, raczej już ich maksimum zostało osiągnięte. To, co teraz będzie na nich czekać w fazie legend to już nie ich poziom. Zaskoczeniem będzie FURIA, choć nie wiem, czy można ją jeszcze jako zaskoczenie brać. Według mnie zajdzie daleko, ostatnio prezentowała bardzo fajną grę. Zawiedzie Liquid, jako fanboy tej organizacji myślę, że nie wyjdzie do następnej fazy. Nie pokazała, póki co niczego specjalnego i grała po prostu słabo, przez cały czas odkąd ten skład się uformował.

Olaf „Szeregowy” Ostrowski – komentator

3-0 0-3 Największe zaskoczenie Największy zawód
Cloud9 Outsiders Copenhagen Flames BIG

Na awans po trzech wygranych z rzędu wybrałem zespół Abaya „HObbita” Khasenova, który chwilę przed Majorem podpisał umowę z Cloud9. Uważam, że to drużyna bardzo stabilna – zarówno w formacie BO1, jak i BO3. Jej styl jest również nieprzyjemny dla reszty, gdyż preferuje bardzo spokojnego CS-a, który prowokuje błędy ze strony przeciwnika. Wszyscy wiemy jak wygląda obecna sytuacja Outsiders. Ich przyszłość w tej piątce jest niepewna i m.in. dlatego nie czuję do nich zaufania pod kątem wypracowania solidnego wyniku w tej fazie. Tutaj już będą formacje z najwyższej półki, a przypomnijmy, że ekipa Dzhamiego „Jame’a” Aliego miewa ostatnio mieszane rezultaty. Na minionym Majorze Copenhagen Flames byli czarnym koniem i pokazali, że potrafią walczyć. Teraz pora postawić kolejny krok. Wydaje mi się, że CPH stać na awans do play-offów, a to już byłby solidny wynik, patrząc na to, jak mocna jest lista uczestników fazy legend. Dlaczego widzę dla nich szansę? Zwróćcie uwagę, że oni na LAN-ie wchodzą na jakiś inny poziom. IEM Katowice? Pewne zwycięstwo z NIP, urwana mapa obecnemu C9. RMR? Bilans 3/0. Jestem świadomy, że BIG zaprezentowało znakomitego CS-a w ramach turnieju RMR. Mam natomiast z tyłu głowy, że w tej ekipie różnie bywa z utrzymaniem formy. Pamiętajmy też, że na pokładzie jest Karim „Krimbo” Moussa, dla którego to będzie pierwszy Major, więc różnie z jego dyspozycją może być.


Faza legend startuje już dziś. Rozpocznie się ona od pojedynków Heroic z Teamem Liquid, oraz Copenhagen Flames z Bad News Eagles. Podczas turnieju uczestnicy rywalizować będą o łączną pulę w wysokości 1 miliona dolarów, z czego dla triumfatorów przewidziano połowę tej sumy.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Błyskawiczna wygrana EG z ORDER. Zespół Inspireda melduje się w fazie Rumble MSI

Evil Geniuses 1:0 ORDER Impact Ornn Broken Blade Kayle Inspired Graves Jankos Viego jojopyun LeBlanc...