STS
fot. Riot Games/Lee Aiksoon

Sześć najlepszych ekip w walce – czas na drugi etap MSI!

Po kilku dniach oczekiwania powraca Mid-Season Invitational 2022. Już dziś o godzinie 10:00 rozpocznie się drugi etap rywalizacji, w którym nie zobaczymy już jedenastu uczestników, a zaledwie sześciu. Z marzeniami o mistrzostwie pożegnali się już reprezentanci między innymi Japonii, Australii i Oceanii czy też Brazylii. A kto wciąż liczy się w walce? 

T1 i RNG dzisiejszymi rywalami G2 Esports

Przez fazę grupową przebrnęło między innymi G2 Esports Marcina „Jankosa” Jankowskiego, które w poprzednim etapie nie poniosło ani jednej porażki. Seria ośmiu zwycięstw w połączeniu z play-offami wiosennej rundy League of Legends European Championship oznacza, że Samurajowie nie przegrali już dwudziestu gier z rzędu. Czy dziś uda im się ustrzelać swoiste „oczko”? Łatwo zdecydowanie nie będzie, bowiem rywalem G2 będzie zespół wskazywany przez wielu jako główny faworyt do mistrzostwa, czyli T1. Mistrzowie Korei podejmą ekipę Jankosa już w pierwszym dzisiejszym meczu. Kilka godzin później formacja polskiego leśnika podejmie Royal Never Give Up, czyli drugą z najmocniejszych ekip. Cóż, jeśli G2 chce wrócić na tron, musi udowodnić, że jest gotowe do walki z takimi gigantami.

Łatwiejszy harmonogram dla EG

W tym etapie zmagań zobaczymy też drugiego naszego rodaka, czyli Kacpra „Inspireda” Słomę z Evil Geniuses. Mistrzowie Ameryki Północnej wystąpią już w drugim dzisiejszym meczu, a więc na niedobór spotkań z Polakami w początkowych godzinach nie będziemy mogli narzekać. Rywalem EG będzie wspomniane już RNG, a biorąc pod uwagę występu obu zespołów w etapie grupowym, trudno nie wskazywać drużyny z Chin jako faworyta do zwycięstwa. Około godziny 14:00 natomiast naprzeciw Złych Geniuszy wyjdą zawodnicy Saigon Buffalo, czyli ekipa z Wietnamu. Tu szanse EG na wygraną są znacznie większe, aniżeli w potyczce z RNG – do tego stopnia, że potencjalne zwycięstwo SBF będzie niestety sygnałem, że Inspired i spółka mogą mieć spore problemy z przedostaniem się do play-offów.

Pełny harmonogram dzisiejszych meczów w ramach MSI 2022:

20 maja
10:00 T1 vs G2 Esports BO1
11:00 Evil Geniuses vs Royal Never Give Up BO1
12:00 PSG Talon vs Saigon Buffalo BO1
13:00 G2 Esports vs Royal Never Give Up BO1
14:00 Saigon Buffalo vs Evil Geniuses BO1
15:00 PSG Talon vs T1 BO1

Po więcej informacji dotyczących MSI 2022 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Saulius, Iron Wolves, Ultraliga

Wataha w komplecie. Iron Wolves prezentują skład na ósmy sezon Ultraligi

Krysia nowym dżunglerem Iron Wolves Szczególnie dużej przebudowy składu jednak nie doświadczymy, bo w szeregach doszło do tylko dwóch zmian. Pierwszą...