STS
YEKINDAR Virtus.pro IEM Katowice 2022
fot. ESL/Adela Sznajder

Dwaj gracze poza składem Virtus.pro

Wywołana przez Rosję wojna w Ukrainie w dużym stopniu odcisnęła swoje piętno na Virtus.pro, które na wielu scenach nie może obecnie promować swojej marki. To w oczywisty sposób wpłynęło też na zawodników i sprawiło, że niektórzy z nich zaczęli myśleć o swojej przyszłości.

Virtusi bez swojej gwiazdy

Jednym z takich graczy był Mareks „YEKINDAR” Gaļinskis. Łotysz to niekwestionowana gwiazda Virtusów, nic więc dziwnego, że już w poprzednim miesiącu zaczęły pojawiać się plotki, iż chce on odejść z zespołu. Szybko też zaczęto łączyć go z przenosinami m.in. do OG. Czy 22-latek faktycznie tam trafi? Nie wiadomo, możemy mieć jednak pewność, że w VP już nie zagra. Wszystko dlatego, że wraz z Timurem „busterem” Tulepovem został on dziś oficjalnie przesunięty na ławkę rezerwowych. W przypadku Kazacha oznacza to pożegnanie ze składem, z którego rdzeniem występował nieprzerwanie od lipca 2017 roku. Ostatnim turniejem, na którym YEKINDAR i buster wystąpili z dotychczasowymi kolegami, był PGL Major Antwerp 2022, na którym pojawili się pod neutralnym tagiem Outsiders. Niemniej Belgii nie zawojowali, bo ich zespół odpadł z rywalizacji już w fazie legend, w której wygrał zaledwie jeden mecz.

Poniżej prezentujemy pełną treść oświadczenia organizacji:

Na ostatnich turniejach skład nie był w stanie spełnić oczekiwań kibiców i zarządu, ale również i swoich własnych. Dlatego też podjęliśmy wspólną decyzję o dokonaniu zmian w zespole.

Timur był jednym z założycieli tej drużyny, która związała się ze sobą blisko pięć lat temu. Potrzebuje on jednak nowych wyzwań, a my z kolei potrzebujemy świeżych pomysłów. Dlatego decyzja ta przyniesie obopólne korzyści zawodnikowi i organizacji, dzięki którym obie strony będą mogły się rozwijać i dążyć do sukcesów. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni Timurowi za jego ogromny wkład w nasze zwycięstwa.

Nasi fani zapamiętają YEKINDARA z uwagi na jego błyskotliwe zagrania i odważne poczynania. Z wielu powodu, z czego część związana jest z obecną sytuacją na arenie międzynarodowej, przygoda YEKINDARA w składzie CS:GO w Virtus.pro dobiegła końca. Jesteśmy wdzięczni za czas spędzony przez niego w zespole i życzymy mu powodzenia w przyszłych poczynaniach!

W tej sytuacji skład Virtus.pro prezentuje się następująco:

Alexey „qikert” Golubev
Ali „Jame” Djami
Evgeny „FL1T” Lebedev
Dastan „dastan” Akbaev (trener)
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
SAYN, MAD DOG'S PACT, Polska Liga Esportowa

SAYN: Wiedziałem, że jestem w stanie być takim snajperem, jakiego oczekuje PACT