STS
promisq, AGO ROGUE
fot. AGO ROGUE

RGO z niełatwą wygraną, nieudane debiuty nowych leśników. Podsumowanie Ultraligi

Zakończył się kolejny dzień zmagań w ramach ósmego sezonu Ultraligi. Już na samym początku zobaczyliśmy wygraną underdoga, którego midlaner zaprezentował świetne umiejętności na Akali. Pozostałe starcia to już wygrane faworytów, lecz emocji w tych spotkaniach również nie zabrakło.

Dżentlemeni zaskakują, Illuminar stabilnie

Mówiąc o underdogu chodzi oczywiście o Gentlemen’s Gaming, które dzisiaj podjęło Iron Wolves. Ekipa Polsat Games jak i większość z nas typowała, że w tym spotkaniu po kolejny punkt sięgną litewskie Wilki, a polska piątka zaliczy szóstą już porażkę z rzędu. Jak bardzo pomylił się każdy, kto myślał w ten sposób. Fakt, początek pojedynku lepiej wyglądał dla drużyny Eliasa „Kakana” Edlunda, jednak dość szybko to GGM zaczęło przejmować inicjatywę w meczu. Finalnie to podopieczni Konrada „Respite’a” Słomińskiego sięgnęli po wygraną, a na szczególne wyróżnienie zasługuje Jakub „Ariana” Śliwonik, który niemal w pojedynkę wygrał to spotkanie.

Zaraz po tym starciu przyszło nam obejrzeć rozgrywkę pomiędzy Komil & Friends a Illuminar Gaming. Doszło zatem do rywalizacji pomiędzy starą gwardią Przyjaciół Komila a tą nową. Ponadto debiut w Ultralidze zaliczył Wiktor „Witek” Dzięgiel, który przejął drużynowe obowiązki po Dawidzie „Yucie” Wyskielu. Niestety, dla byłego przedstawiciela Grypciocraft Esports pierwszy występ nie był szczególnie udany, bowiem zawodnicy grający pod szyldem Wielkiego Oka nie pozostawili złudzeń na Polach Sprawiedliwości i bez większych problemów pokonali KNF.

Goryle i Z10 z kolejnymi punktami, Sinmivak ratuje RGO

Po przerwie na serwer wkroczyli przedstawiciele devils.one oraz Goskilli. W meczu tym również nawet na moment nie musieliśmy zastanawiać się nad tym, kto ma przewagę i kto prawdopodobnie zgarnie zwycięstwo. Od samego początku to Goryle rozdawały karty i z każdej batalii wychodzili lepiej niż rywale. W efekcie w okolicach kwadransa GSK prowadziło już o niespełna cztery tysiące sztuk złota. Różnica w funduszach stale się powiększała, a drużyna Lukasa „WRDNA” Lenikasa coraz bardziej przybliżała się do triumfu. Koniec końców batalia trwała równe pół godziny, a reprezentanci szwajcarskiej organizacji wskoczyli dzięki temu do TOP4.

Następne w kolejce było spotkanie AGO ROGUE z Teamem ESCA Gaming. Przed startem gry raczej wszyscy byliśmy przekonani, że to Łotrzyki zdobędą kolejny punkt w tabeli, a mecz ten będzie jedynie formalnością. Wszak mierzyły się ze sobą ekipy z dwóch przeciwnych krańców tabeli. Co prawda wygrana faktycznie trafiła na konto Damiana „Luckera” Konefała i spółki, jednak ci musieli się niezwykle napocić, aby ją zgarnąć. ESCA postawiła ogromny opór, a RGO miało spore trudności z przezwyciężeniem wyfarmionych już postaci wroga. Wtem jednak Jakub „Sinmivak” Rucki wyzwolił swój zespół z opałów, znajdując kluczową lukę w defensywie przeciwników, która pozwoliła formacji unicestwić piątkę oponentów, a następnie zakończyć potyczkę.

Dzień rozgrywkowy zamknęło nam starcie tygodnia, w którym zmierzyli się zawodnicy Zero Tenacity oraz Forsaken. Swój debiut w nowych barwach zaliczył też Witold „Diagu” Nypel. Ten wskoczył w miejsce Szymona „Kanny” Kawęckiego, z którym organizacja pożegnała się dziś. Początek starcia wyglądał bardzo obiecująco dla lekko zmienionej polskiej piątki. Wraz z upływem czasu jednak to ekipa Wojciecha „Wojtusia” Świdra zaczęła odrabiać straty, a nawet i wychodzić na prowadzenie. Gwoździem do trumny FSK okazało się wyłapanie nowego leśnika w okolicach Barona, bowiem od tej chwili to Z10 pewnie kroczyło już po wygraną.

Wyniki dzisiejszych starć w Ultralidze:

21 czerwca
17:00 Iron Wolves 0:1 Gentlemen’s Gaming BO1
18:00 Komil & Friends 0:1 Illuminar Gaming BO1
19:00 devils.one 0:1 Goskilla Relacja
20:00 AGO ROGUE 1:0 Team ESCA Gaming BO1
21:00 Zero Tenacity 1:0 Forsaken Relacja

Kolejne starcia w ramach ósmego sezonu Ultraligi już jutro. Wszystkie mecze będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących ósmego sezonu Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
YEKINDAR Virtus.pro IEM Katowice 2022

Gracz Virtus.pro pomoże Liquid podczas IEM Cologne 2022

Łotewskie posiłki w Liquid Przypomnijmy, że problemy Liquid zaczęły się kilka dni temu, gdy na ławce rezerwowych wylądował Richard "shox" Papillon. C...