STS
Boombl4 Natus Vincere IEM Katowice 2022
fot. ESL/Adela Sznajder

Boombl4 potwierdza, że rozmawiał z G2. „To nie jest kwestia przywiązania do kraju”

W pewnym momencie w mediach zaczęto plotkować na temat przyszłości Kirilla „⁠Boombl4⁠” Mikhailova. Były prowadzący Natus Vincere był mocno łączony z przenosinami do G2 Esports i chociaż na dobrą sprawę ruch ten wydawał się zaskakujący, to okazuje się, iż nie był on jedynie kaczką dziennikarską.

Jedną z przeszkód konieczność przeprowadzki

Fakt rozmów z G2 potwierdził bowiem sam Boombl4⁠. Podczas niedawnego streama 23-latek przyznał, że faktycznie rozpoczął negocjacje z popularnymi Samurajami, ale cała sprawa miała upaść już na wczesnym etapie z powodu niemożności dogadania się w pewnych kwestiach. Chodziło tutaj m.in. o sprawę przenosin do innego kraju. Na co dzień Mikhailov mieszka w Rosji, ujawnił jednak, iż rozmawiał z nieujawnionym członkiem G2, któremu organizacja zaproponowała przeprowadzkę do Niemiec, Serbii lub Andory. Na podstawie tejże dyskusji były gracz NAVI przypuszczał, że gdyby zdecydował się na angaż w organizacji, to i jemu zaproponowano by któreś z tych trzech państw. I już tutaj pojawiły się problemy.

Gra w europejskim zespole, ale bez przyjaciół, bez rodziny i innych bliskich osób dookoła, jest czymś bardzo trudnym. To nie jest kwestia przywiązania do kraju, a raczej do bliskich i całego społecznego grona. A ja nie chciałbym z tego rezygnować, bo bez tych osób mój stan emocjonalny będzie po prostu… Można się szybko wypalić i nie być w stanie uzyskać takiej energii, jak z najbliższymi i przyjaciółmi, którzy wspierają i poświęcają swój czas – stwierdził Boombl4⁠. Ale cała sprawa miała rozbić się również m.in. o konieczność komunikacji w języku angielskim oraz o reputację samego Rosjanina. Ta ostatnia ucierpiała chociażby z uwagi na problemy z byłą żoną i jej oskarżenia o zażywanie przez Mikhailova narkotyków.

Podupadła reputacja

Przypomnijmy, że to właśnie była partnerka 23-latka publikowała zdjęcia sugerujące jej poparcie dla rosyjskich działań i miało to miejsce już po agresji Rosji na Ukrainę. Z kolei jej sam zawodnik związany był z ukraińską organizacją, której dyrektor generalny, Yevhen Zolotarov, przyznał wprost, że NAVI „nie zamierza współpracować z ludźmi, którzy mieszkają w Rosji i płacą podatki na rzecz Federacji Rosyjskiej.” To wszystko sprawiło, że w maju Boombl4 został odsunięty od składu i od tego czasu pozostaje poza grą. Jak przyznał podczas streamu, obecnie szuka on nowego zespołu i ma już nawet w głowie skład, który chciałby zbudować. Niemniej nadal obowiązuje go umowa z Natus Vincere, co oznacza, że potencjalny przyszły pracodawca musiałby go wykupić.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
jactroll lec

Jactroll górą w bratobójczym pojedynku. Polska kolonia Misfits poza play-offami LFL-a

Pszczoły walczą dalej w LFL Spotkanie ćwierćfinałowe zapowiadało się niezwykle interesująco. Fani Królików bez dwóch zdań wierzyli w wygraną rodzimeg...