STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

GeT_RiGhT, f0rest i friberg znowu razem! Trzy legendy powalczą o Majora CS:GO

Pierwsze lata Counter-Strike’a w wersji Global Offensive zdominowane zostały przez Ninjas in Pyjamas. Nic więc dziwnego, że zawodnicy tworzący tenże skład zapracowali sobie na status legend. Tym większym wydarzeniem jest więc fakt, że trzech z nich postanowiło ponownie połączyć swoje siły!

Szwedzki last dance

Na liście uczestników ruszających dziś eliminacji do Intel Extreme Masters Rio 2022 znalazł się bowiem skład o enigmatycznej nazwie d00m. Kryją się pod nią jednak dobrze znane nicki, bo znajdziemy tam takich strzelców, jak Christopher „⁠GeT_RiGhT⁠” Alesund, Patrik „⁠f0rest⁠” Lindberg oraz Adam „⁠friberg⁠” Friberg. Szwedzkie trio to żywe legendy sceny, które swoją przygodę z esportem zaczynały jeszcze w czasach CS-a 1.6. Niemniej obecnie każdy z graczy znajduje się nieco na uboczu. GeT_RiGhT już na początku 2021 roku zawiesił swoją karierę, by skupić się w pełni na streamowaniu. Z kolei f0rest i friberg jeszcze do niedawna próbowali swoich sił w Dignitas, z którym pożegnali się w czerwcu. Od tego czasu Friberg pozostawał nieaktywny, zaś Lindberg zaliczył krótki, acz sentymentalny powrót do Fnatic, które wspomógł jako zmiennik podczas Pinnacle Cup Championship w Lund.

Teraz zaś ów zawodnicy jeszcze raz zagrają ze sobą, fundując sobie swoisty „ostatni taniec”. Będzie to ich pierwszy wspólny występ od września 2019 roku, gdy Alesund ustąpił ze składu Dignitas. Podczas walki o Majora w Rio de Janeiro trzech weteranów wspomagać będą Jonas „Lekr0” Olofsson oraz Jack „Jackinho” Ström. Ten pierwszy od marca ubiegłego roku był klubowym kolegą friberga i f0resta w zespole spod żółto-czarnej bandery. Z kolei Ström najbardziej kojarzony jest z okresu spędzonego we Fnatic, gdzie jednak nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Potem trafił do Coalesce, ale i tam nie udało mu się zagrzać miejsca, bo po zaledwie pięciu miesiącach jego zespół został rozwiązany. A to oznacza, że podobnie jak jego rodacy z d00m, także i on nie posiada obecnie stałego zatrudnienia.

Skład d00m wygląda tak:

  • Christopher „⁠GeT_RiGhT⁠” Alesund
  • Patrik „⁠f0rest⁠” Lindberg
  • Adam „⁠friberg⁠” Friberg
  • Jonas „⁠Lekr0⁠” Olofsson
  • Jack „⁠Jackinho⁠” Ström Mattsson
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Team BDS, Rocket League

Puchar Rocket League wraca do Europy. BDS z mistrzostwem świata

Droga do mistrzostwa Druga, bo choć przez długi czas w pełni francuskie trio prowadziło w europejskim rankingu, to rezultat na wiosennym Majorze nami...