Polacy z szansą na awans

O godzinie 11:00 zobaczymy dwie serie. W jednej z nich Anorthosis Famagusta wraz z Kacprem "Daglasem" Dagielem podejmie For The Win Esports. Portugalska formacja w swojej grupie dwukrotnie pokonała Illuminar Gaming, dlatego ważne jest, aby polski leśnik pomścił biało-czerwonych. A istnieje duża szansa, że tak się właśnie stanie. Cypryjska organizacja zajęła w swojej grupie pierwszą lokatę i wyglądała całkiem przyzwoicie.

O tej samej godzinie Paweł "Czekolad" Szczepanik oraz Dawid "Melonik" Ślęczka i ich GameWard podejmą KRC Genk Esports. Francuska siła w grupie C nie miała sobie równych i wyszła z niej na pierwszym miejscu. Belgijskie Genk wydaje się jednak dość mocnym przeciwnikiem, jako że wyeliminowało już takie ekipy jak JDXL czy też Crvena zvezda Esports. Drużyna z dwoma Polakami w składzie będzie tutaj jednak faworytem i raczej powinna dać sobie radę z rywalami.

Rozpędzona ekipa Jactrolla

Dwa kolejne spotkania odbędą się o godzinie 14:00. Wówczas Vitality.Bee wraz z Jakubem "Jactrollem" Skurzyńskim zmierzy się z eSubą. To powinna być dość prosta przeprawa dla francuskiego kolektywu, ponieważ ten nie przegrał jeszcze ani jednego spotkania w dość wymagającej grupie. Teraz stanie naprzeciw eSuby, która ledwo wyszła ze swojego zbioru z rezultatem 3:3. Istnieje więc duża szansa, że dzisiaj triumfować będzie aż czterech Polaków.

Ostatnia seria będzie już bez udziału naszych rodaków. Tutaj niemieckie SK Gaming Prime powalczy z White Dragons. I chociaż to ta pierwsza ekipa wydaje się na pozór mocniejsza, to Smoki mogą ewidentnie zaskoczyć. SK co prawda awansowało z pierwszego miejsca, ale WD było w dość wymagającym zbiorze i wyeliminowało m.in. BISONS ECLUB. Czy uda mu się po raz kolejny zaskoczyć rywala? Przekonamy się już o godzinie 14:00.

Pełna rozpiska dzisiejszych rozgrywek EU Masters:

27 sierpnia
11:00 GameWard vs KRC Genk Esports BO3
11:00 Anorthosis Famagusta vs For The Win Esports BO3
14:00 Vitality.Bee Team Vitality vs eSuba BO3
14:00 SK Gaming Prime vs White Dragons BO3

Polskojęzyczna transmisja z European Masters 2022 Summer będzie dostępna na kanałach Polsat Games na YouTube oraz Twitchu. Anglojęzyczną transmisję oglądać będzie można na kanale EU Masters. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących tej edycji turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru: