X7 Esports chce spełnić oczekiwania fanów

X7 Esports jest organizacją z ambicjami, a jej zawodnicy pokazali to już w poprzednim sezonie. Sprowadzenie Koreańczyków było strzałem w dziesiątkę i może być początkiem nowego trendu, który powoli pojawia się w ligach regionalnych. To jedna z nielicznych formacji, która jest w stanie walczyć z francuskimi organizacjami. Początek letniego sezonu nie wskazywał jednak, że do tego stanu rzeczy w ogóle dojdzie. Dwukrotni mistrzowie NLC musieli dokonać zmian latem tego roku, ponieważ Kang "Haru" Min-seung został wykupiony przez Vitality. Jego miejsce początkowo zajął Mohammed "MC" Chinoune, ale szybko został zastąpiony przez Antona "Vikinga" Anderssona, grającego bardziej zachowawczo i skupiającego się na kondycji swoich alejek. Warto wspomnieć, że X7 ma w swoich szeregach polskiego analityka, Michała "Serka" Nowocienia.

Największymi gwiazdami formacji są Kang "Tempt" Myung-gu oraz Amadeu "Attila"  Dias de Carvalho. To właśnie oni jako mid oraz bottom są filarami tej ekipy. Tempt jest jednym z lepszych indywidualnie zawodników w ERL-ach. Natomiast Atilla słynie ze swojego autorytarnego podejścia do gry, która musi być skupiona na nim. Dodatkowo w tym sezonie zagrał aż 16 gier Zeri.  X7 jest ekipą, która błyskawicznie wykorzystuje pozyskiwane zasoby. Zdecydowanie tempem nadganiają czołowe francuskie ekipy.

Czarna owca LFL

Ich rywal jest dosyć nieoczywisty. GameWard, które ma w swoich szeregach Pawła "Czekolada" Szczepanika oraz Dawida "Melonika" Ślęczkę odstaje od poziomu reprezentowanego przez inne ekipy z LFL-a.  Tracą tempo w kluczowych momentach rozgrywki, szczególnie na European Masters można było zauważyć, że wręcz męczyli się przeciwko swoim przeciwnikom w środkowym etapie gry. I to mimo tego, że ich grupa była zdecydowanie najsłabsza, jeśli chodzi o poziom.

[caption id="attachment_282160" align="alignnone" width="1120"]Czekolad, AGO ROGUE fot. AGO ROGUE[/caption]

Największym atutem tego kolektywu zawodników jest zdecydowanie późny etap rozgrywki. Nihat "Innaxe" Aliev  jest wtedy bezbłędny, jednak na samym początku każdego meczu często odstaje pod względem farmy. Ta faza rozgrywki może być olbrzymim problemem dla GameWard. Ostatnie mecze pokazują również nieco gorszą formę Czekolada, ten często dawał się wyłapywać w niekorzystnej pozycji i po prostu nie respektował swojego przeciwnika, to nie może się powtórzyć w starciu przeciwko Temptowi.

Jaki będzie rezultat?

X7 Esports jest ekipą, która wykorzystuje słabości swojego rywala w pierwszych minutach meczu. Mimo sympatii do polskich zawodników to jednak formacja z NLC będzie tutaj faworytem. Spodziewany wynik to 3-1. Chociaż, jeśli ekipa Czekolada dostanie warunki do przedłużania walk, ta seria może całkowicie się odmienić. Pytanie tylko, czy X7 na to w ogóle pozwoli? Na ten moment to właśnie oni wydają się znacznie bardziej kompetentni od swoich rywali.

15 Września
17:00 GameWard vs X7 Esports BO5

Polskojęzyczna transmisja z European Masters 2022 Summer będzie dostępna na kanałach Polsat Games na YouTube oraz Twitchu. Anglojęzyczną transmisję oglądać będzie można na kanale EU Masters. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących tej edycji turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru: