NAVI znów wygrywa, Entropiq znów przegrywa

Trudno jednak nie przyznać, iż w przypadku Królowych z Entropiq była to porażka zdecydowanie wliczona w koszta. Wszak polska piątka mierzyła się z absolutnymi faworytkami – i to faworytkami nie tylko europejskiej dywizji, ale też całego drugiego sezonu. Mowa tutaj o międzynarodowej ekipie Nigma Galaxy, która nie pozostawiła naszym zawodniczkom żadnych złudzeń. Po wszystkim było już po dwóch mapach, w których trakcie podopieczne Dawida "Zefira" Seiferta zdobyły w sumie zaledwie osiem rund. Tym samym po raz drugi opuściły one serwer z pustymi rękami i po dwóch seriach starć okupują ostatnie miejsce w grupie A. A jeżeli dziś Ninjas in Pyjamas ograją NOFEAR5, to nasze rodaczki pozostaną na dnie tabeli jako jedyne.

W zdecydowanie lepszych nastrojach czwartek kończyły zawodniczki Natus Vincere. Javelins znowu mogły świętować zwycięstwo, bo tydzień po triumfie nad MostValuablePlayers pokonały one również Astralis. Niespodziewanie jednak to członkinie duńskiej organizacji wystartowały lepiej i na Ancient wygrały 16:8. Niemniej dwie kolejne mapy, tj. Vertigo oraz Mirage, należały już do Angeliki "Angelki" Kozłowskiej i spółki, które w kolejnych godzinach dwukrotnie rozprawiły się ze swoimi oponentkami wynikiem 16:4. Spora w tym zasługa Wiktorii "vicu" Janickiej, której AWP zapewniło liderkom grupy B wiele wygranych rund. Tak czy inaczej, wygrana NAVI oznacza, że BIG EQUIPA koniecznie muszą pokonać MVP, by zachować kontakt z Polkami.

Komplet czwartkowych wyników ESL Impact League Season 2:

15 września

Grupa A

19:30 Entropiq Queens 0:2 Nigma Galaxy Ancient 2:16
Inferno 6:16

Grupa B

19:30 NAVI Javelins 2:1 Astralis Ancient 8:16
Vertigo 16:4
Mirage 16:4

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL Impact League Season 2 zapraszamy do naszej relacji, która znajduje się pod tym adresem.