Autor wygranej nad 9INE wyróżniony

Otóż ich wybór padł na Martina "maaryy'ego" Nakoniecznego. 21-latek w walce o to wyróżnienie pokonał Grzegorza "jedqra" Jędrasa z AGO Esports, Łukasza "mwlky'ego" Pachuckiego z Forsaken oraz Rafała "sNx-a" Snopka i Patryka "OLIMPA" Woźniaka ze wspomnianej we wstępie PALOMY. Co ciekawe, dla jedqra był to już drugi raz, gdy był w nominowanej do tytułu MVP piątce, a mimo to ostatecznie nie został nagrodzony. Nieco inaczej wygląda to w kwestii mwlky'ego – były snajper Illuminar Gaming i AGO również otrzymał drugą nominację, aczkolwiek jemu akurat w pierwszej kolejce udało się zgarnąć największą liczbę głosów społeczności. Niemniej tym razem Nakonieczny był od niego lepszy.

A czym w ogóle maaryy zapracował na tytuł najbardziej wartościowego zawodnika trzeciego tygodnia? Aby to ustalić, trzeba cofnąć się do minionego poniedziałku, gdy jego los kogutos mierzyło się z naszpikowanym znanymi na naszym podwórku nickami 9INE. Na papierze wydawało się, że to właśnie gracze szwedzkiej organizacji mają większe szanse na zwycięstwo, ale to prowadzone przez Nakoniecznego Koguty rzutem na taśmę przechyliły szalę na swoją stronę, triumfując 16:14. Sam 21-letni gracz w dużym stopniu się do tego przyczynił, zdobywając aż 28 fragów, co było najlepszym wynikiem na serwerze. Dodatkowo to on aż sześciokrotnie otwierał rundę eliminacją, co z pewnością miało negatywny wpływ na morale piątki spod znaku dziewiątki.

ESL MP wracają już za chwilę

Kolejne spotkania w ramach ESL Mistrzostw Polski Jesień 2022 odbędą się już 19 września, bo to właśnie wtedy ruszy czwarty tydzień zmagań. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.