STS
fot. K1ck eSports Club/Aleksandra Dorociak

iBo i Zwyroo domykają listę Polaków w półfinałach EU Masters

Za nami ostatnie ćwierćfinałowe starcie w ramach European Masters 2022 Summer. I choć wszyscy reprezentanci Ultraligi pożegnali się już z turniejem albo w play-inach, albo w fazie grupowej, to wciąż mamy komu kibicować. Do drabinki pucharowej awansowały bowiem cztery ekipy z naszymi rodakami w wyjściowych składach i trzem z nich udało się przebrnąć przez pierwszy etap play-offów.

Heretics ostatnim półfinalistą EU Masters

I jest to największa możliwa liczba, bo jedną z par stanowiły drużyny polskich wspierających – Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego i Roberta „Erdote” Nowaka, czyli odpowiednio Vitality.Bee i Team BDS Academy, a ostatecznie po zwycięstwo sięgnęła ta druga. W ćwierćfinale numer dwa natomiast zmierzyły się ekipy bez ani jednego naszego rodaka i tam zwycięstwo odniosło LDLC OL, odprawiając Dusty z kwitkiem. W pozostałych spotkaniach kibice znad Wisły mieli już łatwiejsze zadanie co do tego, komu kibicować – najpierw GameWard Pawła „Czekolada” Szczepanika i Dawida „Melonika” Ślęczki zwyciężyło X7 Esports, zaś wczoraj Team Heretics pokonał Unicorns of Love Sexy Edition.

Nie było to jednak wcale łatwe zadanie, bo wszystko rozstrzygnęło się dopiero po pięciu grach, a w ostatniej, mimo sporej przewagi wypracowanej w początkowych minutach, Heretycy stracili kontrolę po porażce na midzie. Później natomiast do głosu doszedł Marcin „iBo” Lebuda, którego Aatrox z czasem siał postrach w sercach wrogich prowadzących, a w decydującej walce to właśnie wejście polskiego toplanera od boku przypieczętowało sukces Heretics. Tym samym iBo pozbawił swoją dawną formację szans na sukces, a sam razem z Arturem „Zwyroo” Trojanem i resztą fanatyków mógł zacząć świętować.

Wyniki wszystkich ćwierćfinałów European Masters 2022 Summer:

15 września
17:00 GameWard 3:0 X7 Esports BO5
16 września
17:00 LDLC OL 3:2 Dusty BO5
17 września
17:00 Team BDS Academy Team BDS 3:0 Team Vitality Vitality.Bee BO5
18 września
17:00 UOL Sexy Edition Unicorns Of Love Sexy Edition, UOL SE, logo, uol 2:3 Team Heretics BO5

„Polski” półfinał i ostatnia nadzieja Hiszpanii

Zbyt dużo czasu na celebrację jednak drużyna Polaków mieć nie będzie, bo na horyzoncie już wyłania się kolejny rywal, którym będzie LDLC OL. Czwartkowe spotkanie zakończy tym samym serię starć pomiędzy mistrzami regionów, których wysłannicy otrzymali miejsce w pierwszym koszyku podczas losowania grup. Z szansami na końcowy triumf pożegnały się już Dusty z NLC oraz UOL Sexy Edition reprezentujące Prime League. Czy w finale zamelduje się mistrz Francji, czy też Hiszpanii?

Jeśli górą z tego pojedynku wyjdzie LDLC OL, to otrzymamy po raz drugi z rzędu (i ogółem) francuski finał. W drugim meczu półfinałowym do bezpośredniej konfrontacji przystąpią bowiem GameWard oraz Team BDS Academy, czyli właśnie drużyny z La Ligue Française de League of Legends. Co więcej, w tym spotkaniu będziemy mogli oglądać Polaków po obu stronach Summoner’s Riftu – barw GameWard bronić będą Melonik i Czekolad, podczas gdy o triumf BDS powalczy Erdote. Tym razem więc nie musimy się martwić o finał bez naszych rodaków – pytanie tylko, ilu będziemy mogli kibicować już w meczu o mistrzostwo.

Harmonogram półfinałów EU Masters 2022 Summer:

21 września
17:00 LDLC OL vs Team Heretics BO5
22 września
17:00 GameWard vs Team BDS Team BDS Academy BO5

Mecze European Masters 2022 Summer możecie oglądać z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games, a także na oficjalnej anglojęzycznej transmisji. Więcej informacji dotyczących tej edycji EUM znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
LOUD VALORANT Champions 2022

LOUD triumfuje! Brazylijczycy mistrzami świata w VALORANCIE

LOUD najlepsze na świecie Latynosi w trakcie sezonu 2022 radzili sobie zdecydowanie ze zmiennym szczęściem. Co prawda w Reykjavíku podczas finałów pi...