STS
IEM Katowice IEM Cologne 2023
fot. ESL

IEM Katowice 2023 oficjalnie zapowiedziany! Wiemy, kiedy ruszy sprzedaż biletów

Szykujcie się na emocjonujący początek 2023 roku! Dziś bowiem ESL oficjalnie zapowiedziało Intel Extreme Masters Katowice 2023! Impreza, jak co roku, ściągnie do stolicy polskiego esportu najlepsze na świecie drużyny CS:GO, ale nie tylko. Organizatorzy zapewnią nam bowiem o wiele więcej atrakcji.

Katowice znowu będą gościć najlepszych esportowców!

Ale zacznijmy właśnie od zmagań CS:GO, które Katowice po raz 11. gościć będą w ikonicznym już Spodku. Na samym katowickim turnieju pojawią się 24 drużyny, które w trzech fazach rywalizować będą o łączną pulę nagród w wysokości 1 miliona dolarów. Wszystko rozpocznie się od play-inów, które rozegrane zostaną w środowisku studyjnym, a udział w nich weźmie m.in. triumfator trwających obecnie ESL Mistrzostw Polski Jesień 2022. Potem przyjdzie pora na fazę grupową, zaś zwieńczeniem imprezy będą play-offy. I to właśnie one w dniach od 10 do 12 lutego bedą mieć miejsce we wspomnianym Spodku, gdzie sześć najlepszych zespołów stoczy ostateczny bój o upragniony puchar.

Niemniej zawody CS:GO to nie wszystko! Ponownie stolica Górnego Śląska gościć będzie także turniej StarCrafta II – w jego trakcie 36 zawodników przystąpi do gry o mistrzostwo świata oraz łączną pulę nagród w wysokości 500 tysięcy dolarów. Miejscem finałowej fazy zmagań będzie zaś specjalna scena w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Jakby tego było mało, po dłuższej przerwie powróci w końcu IEM Expo! Przez trzy dni zgromadzeni na IEM-ie goście będą mogli odwiedzać MCK, gdzie ponad 8 tysięcy metrów kwadratowych przestrzeni targowej wypełnione zostanie różnego rodzaju aktywnościami, nowościami, konkursami z nagrodami itp. Więcej szczegółów mamy poznać już wkrótce.

Ściągnięcie do Katowic Intel Extreme Masters stało się kamieniem milowym w rozwoju miasta. Legendarny Spodek to globalna stolica esportu, a Katowice jako gospodarz IEM są rozpoznawalną marką na świecie. Jestem przekonany, że oprócz sportowych emocji czeka na nas również technologiczna uczta, gdyż do Międzynarodowego Centrum Kongresowego wraca IEM Expo! – stwierdził Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.

Intel Extreme Masters Katowice 2023 odbędzie się między 31 stycznia a 12 lutego. Niemniej sprzedaż biletów na imprezę rozpocznie się już 22 września o godzinie 15:00! Szczegóły w kwestii rodzajów wejściówek oraz ich cen znaleźć można na oficjalnej stronie IEM-a, która znajduje się pod tym adresem.

Katedra Counter-Strike’a zaprasza

Kilka miesięcy później czeka nas również kolejna prestiżowa impreza, czyli Intel Extreme Masters Cologne 2023. Podobnie jak w Katowicach, tak i w Kolonii gracze CS:GO rywalizować będą o 1 milion dolarów oraz prawo gry w LANXESS Arenie, która przez wielu nazywana jest Katedrą Counter-Strike’a. Niemiecki turniej rozegrany zostanie między 25 lipca a 6 sierpnia i podzielony zostanie na trzy etapy, niemniej dopiero ostatni z nich, faza grupowa, odbędzie się przed publiką. A skoro o publice mowa – 27 września o godzinie 15:00 ruszy sprzedaż biletów. Te dostępne będą w różnych wariantach cenowych, związanych z kształtem oferty. Więcej informacji znaleźć można pod tym adresem.

To dla nas zawsze wielki zaszczyt, kiedy możemy ponownie powitać fanów na dwóch z najbardziej rozpoznawalnych turniejach esportowych na świecie – przyznał Shaun Clark, Senior Director Game Ecosystems CS:GO w ESL FACEIT Group. – Nie ma większej nagrody niż fakt, że możemy dostarczyć prawdziwie epickich wrażeń naszej społeczności i wspólnie spędzać czas celebrując najlepszych zawodników i drużyny na świecie, podczas ich zmagań na najwyższym poziomie w ramach Intel Extreme Masters Katowice i Cologne. Atmosfery IEM nie da się porównać z niczym innym i już teraz jesteśmy niezwykle podekscytowani planując nasze coroczne wydarzenia stanowiące dwa wielkie turnieje wypełnione pasją – dodał.

Aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami, warto śledzić stronę eslfaceitgroup.com oraz na kanały ESL na platformach LinkedIn, Facebook, Twitter i Instagram.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
k0nfig Astralis ESL Pro League Season 16

Potężne osłabienie Astralis przed eliminacjami do Majora!

Koniec myśli o Majorze? Okazuje się bowiem, że na Maltę wraz z pozostałymi członkami składu nie pojedzie Kristian "k0nfig" Wienecke. Jak ogłosiła sam...