STS
byali Ungentium ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2022
fot. ESL/Adam Łakomy

Wracają ESL Mistrzostwa Polski. Czy byali zagra z Ungentium?

Kilka dni temu byliśmy świadkami pojedynków czwartego tygodnia ESL Mistrzostw Polski Jesień 2022 w grupie A. Teraz zaś do rywalizacji przystąpią zespoły zgromadzone w grupie B. I dla kilku z nich będzie to okazja, by w ogóle otworzyć swój punktowy dorobek w tym sezonie.

Niepewna sytuacja byaliego

W takiej sytuacji jest m.in. FurryFury Ungentium. Podopieczni Macieja „Luza” Bugaja przeciętnie zaczęli jesienny sezon ESL MP, notując dwie porażki z rzędu. Do trzech razy sztuka? Zadać kłam temu powiedzeniu spróbuje PGE Turów Zgorzelec, który, co ciekawe, ostatni mecz w lidze rozegrał aż trzy tygodnie temu i dopiero teraz powraca do zmagań. Nie wiadomo jednak, z jakim konkretnie Ungentium przyjdzie się tej ekipie zmierzyć. Wszak niedawno media społecznościowe obiegły plotki dotyczące Pawła „byaliego” Bielińskiego – ten miałby wraz z końcem września opuścić szeregi zespołu. Jeżeli te doniesienia potwierdzą się, to nie można wykluczyć, że już dziś jego miejsce na serwerze zajmie nieznany jeszcze z imienia i nazwiska zmiennik.

Na pierwszą wygraną nadal czeka również Illuminar Gaming. Organizacja, która triumfowała w poprzedniej edycji ESL MP, w przerwie międzysezonowej zaliczyła potężną rewolucję kadrową, ale ta na razie nie przynosi oczekiwanych rezultatów. I to dobre informacje dla młodych reprezentantów ThunderFlash, bo dzięki temu mają oni szanse, by pokusić się o niespodziankę. Niemniej dzień rozpoczniemy od starcia z udziałem MAD DOG’S PACT. Drużyna ta z przyczyn formalnych nie może na razie korzystać z usług Sebastiana „fr3nda” Kuśmierza, którego zastępuje Adrian „SAYN” Łączyński, ale najwyraźniej nie robi to na niej wrażenia. Z jednej strony rozgromiła ona IHG, a drugiej stoczyła wyrównany pojedynek z PALOMĄ. Kolejną przeszkodą będzie zaś wspomniany już dziś PGE Turów.

Czwartkowy harmonogram ESL Mistrzostw Polski:

22 września

Grupa B

19:00 MAD DOG’S PACT vs PGE Turów Zgorzelec Inferno
20:15 Illuminar Gaming vs ThunderFlash Ancient
21:30 PGE Turów Zgorzelec vs FurryFury Ungentium Dust2

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2022 zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
IEM Katowice 2018

Już dziś rusza sprzedaż biletów na IEM Katowice 2023

Najlepsi gracze CS:GO znowu na IEM Katowice Bilety na turniej Counter-Strike'a dostępne będą w kilku różnych wariantach, różniących się między sobą z...