Forsaken 14 : 16
(Inferno)
AGO Esports

Nie było zaskoczeniem, że to właśnie AGO w lepszym stylu zaczęło ten mecz. Grające w natarciu Jastrzębie szybko wypracowały sobie czteropunktową przewagę i wydawało się, że mają wszelkie argumenty, by ich dominacja trwała. Problem w tym, że Forsaken uważało inaczej. Sklecony przed ESL MP miks bardzo szybko odrobił wszystkie straty, a potem zdecydowanym ruchem podjął rzuconą przez rywali rękawicę. W kolejnych minutach oba zespoły szły ze sobą praktycznie punkt za punkt i nawet niezmiennie wysoka forma Michała "snatchiego" Rudzkiego nie pozwalała AGO wypracować szczególnie okazałej przewagi. Zamiast tego tuż przed przerwą uczestników spotkania dzieliły zaledwie trzy oczka. A to oznacza, że nic jeszcze nie było jasne.

Ba, sytuacji nie rozjaśniło nawet to, że Jastrzębie zgarnęły pistoletówkę, bo zaraz po niej nastąpił udany force Forsaken. To kompletnie zrujnowało ekonomię podopiecznych Mikołaja "miniroxa" Michałkowa, w efekcie czego już w 20. rundzie doszło do remisu. A obie drużyny powróciły do wyścigu łeb w łeb. Przez kolejne minuty nikt nie był w stanie w większym stopniu wysunąć się na czoło. Jedni punktowali, drudzy zaraz ich doganiali. I tak kilkukrotnie. A gdy już zaczęło się wydawać, że AGO jednak zgarnie komplet oczek, Mikołaj "mouz" Karolewski i spółka zdobyli się na ostatni zryw i w sytuacji 2v4 obronili bombsite B. To mogło skomplikować życie Jastrzębi i faktycznie tak było, przez co losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich sekund. Ba, niewykluczona była nawet dogrywka, ale obyło się bez niej, bo snatchie i spółka zatriumfowali w stosunku 16:14.

Statystyki uczestników meczu Forsaken vs AGO Esports:

Gracz Łącznie K/D Ratio
Grzegorz „jedqr” Jędras 24:14 1,71
Michał „snatchie” Rudzki 26:16 1,63
Filip „AxEcHo” Czajka 24:18 1,33
Damian „Furlan” Kisłowski 20:19 1,05
Łukasz „mwlky” Pachucki 19:19 1,00
Mikołaj „mouz” Karolewski 18:20 0,90
Mateusz „MTZ” Malikowski 16:20 0,80
Tomasz „phr” Wójcik 15:19 0,79
Eryk „leman” Kocęba 12:19 0,63
Piotr „blacktear5” Kasiński 9:21 0,43

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2022 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.