NAVI Javelins zawalczą o wyjazd na lana

O awansie polskiej piątki przesądził czwartkowy triumf nad MostValuablePlayers. Reprezentantki Natus Vincere spotkanie ze wspomnianymi rywalkami zamknęły już w dwóch mapach, które tylko momentami miały zacięty charakter. Ostatecznie bowiem zarówno Dust2, jak i Nuke padły łupem Javelins, co oznacza, że nasze rodaczki mają już na swoim koncie cztery zwycięstwa z rzędu. A to oznacza, że nic już nie odbierze im finiszu w czołowej dwójce grupy B, a to właśnie top 2 dostanie się do play-offów, gdzie rozegra się ostateczna walka o miejsce na nadchodzących lanowych finałach. Warto pamiętać, że w 1. sezonie zawodniczki NAVI na lana nie pojechały i teraz z pewnością zrobią wszystko, by nie wypuścić już tego sukcesu z rąk.

Niestety o wiele mniej przyjemne informacje dotyczą innej formacji z Polski, czyli Entropiq Queens. Podopieczne czeskiej organizacji po raz czwarty z rzędu opuściły wczoraj serwer z pustymi rękami, tym razem uznając wyższość NOFEAR5. Jest to tym boleśniejsze, że to właśnie Polki wystartowały lepiej i wygrały na Mirage'u. Problem w tym, że kolejne dwie mapy, czyli Ancient i Overpass, padły już łupem graczek z Europy Wschodniej. W efekcie Queens nadal nie otworzyły swojego punktowego dorobku i nie mają już żadnych, nawet matematycznych szans na to, by jeszcze włączyć się do gry o finisz w najlepszej dwójce grupy A. Teraz pozostaje im więc walka jedynie o honor.

Komplet czwartkowych wyników ESL Impact League Season 2:

29 września

Grupa A

19:30 NOFEAR5 2:1 Entropiq Queens Mirage 14:16
Ancient 16:10
Overpass 16:7

Grupa B

19:30 NAVI Javelins 2:0 MostValuablePlayers Dust2 16:11
Nuke 16:10

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL Impact League Season 2 zapraszamy do naszej relacji, która znajduje się pod tym adresem.