Illuminar Gaming 16 : 7
(Vertigo)
PGE Turów Zgorzelec

Jeszcze w pierwszych minutach meczu PGE Turów starał się za wszelką cenę postawić Illuminar. Podopiecznym zgorzeleckiego klubu było o to jednak niezwykle trudno i to mimo faktu, iż grali oni w obronie. Nie potrafili bowiem zatrzymać rywali, którzy z każdą kolejną minutą nabierali coraz większego rozpędu, z zatrważającą łatwością obchodząc szyki defensywne przeciwnej piątki. Nie pomagała nawet wysoka dyspozycja Kacpra "gRuChY" Gruszeczki, bo jego klubowi koledzy niezbyt przychodzili mu w sukurs. Nic więc dziwnego, że tuż przed przerwą obrońcy tytułu prowadzili aż 10:5 i z ogromnym optymizmem mogli czekać na nadejście drugiej połowy.

I był to optymizm w pełni uzasadniony, bo po zmianie stron PGE Turów nie podjął już rękawicy i stanowił jedynie blade tło dla o wiele lepiej dysponowanego Illuminar. Wystarczy wspomnieć, że po przejściu do ofensywy zgarnęli oni zaledwie dwie rundy, trudno więc mówić o jakichkolwiek emocjach. Zamiast tego zespół spod znaku błękitnego oka spokojnym krokiem szedł przed siebie, sukcesywnie powiększając swoje prowadzenie. Prowadzenie, które na koniec wynosiło aż dziewięć rund, można więc ze spokojem uznać, iż triumf IHG ani przez moment nie był zagrożony. Warty odnotowania w tym wypadku jest występ Bartłomieja "maskeda" Trybuły, który w tym sezonie miewał wiele rozczarowujących meczów, ale tym razem pokazał się z naprawdę dobrej strony.

Statystyki uczestników meczu Illuminar Gaming vs PGE Turów Zgorzelec:

Gracz Bilans K/D
Bartłomiej "masked" Trybuła 26:14 1,86
Kacper "gRuChA" Gruszeczka 25:17 1,47
Paweł "reatz" Jańczak 19:14 1,36
Adrian "kadziu" Lis 20:18 1,11
Piotr "morelz" Taterka 17:17 1,00
Mateusz "TOAO" Zawistowski 15:18 0,83
Konrad "EXUS" Jeńczeń 12:15 0,80
Filip "noise" Sobierski 14:19 0,74
Bartosz "baljs" Mikołajewicz 10:17 0,59
Kacper "darko" Ściera 9:18 0,50

Wszystkie mecze ESL MP wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2022 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.