OG 16:19
(Overpass)
FURIA

Pełne emocji spotkanie rozpoczęło się świetnie dla ulubieńców publiki. FURIA grająca po stronie terrorystów rozpoczęła od wygrania pistoletówki. OG postanowiło przekupić bronie, co było świetnym wyborem, gdyż przełamało rywala w drugiej rundzie. Brazylijczycy postanowili odegrać się tym samym i zaledwie z Desert Eagle'ami w ręce skutecznie zajęli BS B. Gdy podczas 6. rundy obie drużyny po raz pierwszy zagrały z pełnym wyposażeniem, lepiej poradził sobie zespół F1KA. Chwilę później tablica wyników wskazywała remis 4:4. FURIA koniecznie chciała się zrewanżować i udało jej się to już podczas 9. rundy, gdzie błyskawicznie zajęła dolny BS. Brak funduszy po stronie OG spowodował, iż Brazylijczycy wyszli na prowadzenie 7:4. Następnie do głosu ponownie doszedł europejski miks, poprawiając swoją sytuację. Pierwsza połowa zakończyła się zaledwie jednopunktową przewagą ekipy Miklasa.

Po zmianie stron pistoletówka ponownie padła łupem graczy FURII. Początek drugiej części spotkania nie był już jednak tak chaotyczny, jak pierwsza odsłona rywalizacji. Podczas 18. rundy o ogromnym szczęściu mógł powiedzieć Miklas, który gracza rozbrajającego bombę zabił dosłownie ułamki sekund przed jej rozbrojeniem. Oba zespoły niezmiennie szły łeb w łeb – raz starcie wygrało OG, a raz FURIA. Jednak w kluczowym momencie drugiej połowy to europejska formacja zaczęła grać pierwsze skrzypce na serwerze. Prowadzenie 13:10 stawiało pod ścianą przeciwników. Brazylijczycy nie zamierzali składać broni i odrobili dwie z trzech rund straty. Przy stanie 14:12 Casper "ruggah" Due poprosił o przerwę dla swoich podopiecznych, aby na spokojnie wytłumaczyć im, jak rozegrać ostatnie rundy tego spotkania. Niestety niewiele to pomogło, gdyż FURIA doprowadziła do dogrywek! W niej pierwsza połowa padła łupem gospodarzy, głównie za sprawą ninja defuse'a André'a "dropa" Abreu podczas 33. rundy. To był gwóźdź do trumny OG, które po zmianie stron nie wygrało ani jednej rundy i tym samym całe spotkanie wpadło w ręce FURII wynikiem 19:16.

Statystyki uczestników meczu OG vs FURIA:

Gracz Bilans K/D
Yuri "yuurih" Santos 28:19 1,47
Abdul "degster" Gasanov 28:20 1,40
Kaike "KSCERATO" Cerato 26:20 1,30
Rafael "saffee" Costa 23:22 1,05
Andrei "arT" Piovezan 25:24 1,04
André "drop" Abreu 20:20 1,00
Maciej "F1KU" Miklas 19:22 0,86
Adam "NEOFRAG" Zouhar 22:26 0,85
Nemanja "nexa" Isaković 19:25 0,76
Shahar "flameZ" Shushan 16:29 0,55

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Intel Extreme Masters Rio Major Championship 2022 rozegrane zostanie między 31 października a 13 listopada i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 1,25 miliona dolarów. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

IEM Rio Major 2022