Anonymo Esports

Anonymo Esports

Obecny skład Anonymo

Paweł „innocent” Mocek
Patryk „Demho” Tomaszewski
Oskar "oskarish" Stenborowski
Arek "Vegi" Nawojski
Łukasz "mwlky" Pachucki
                                                                                                         
Adrian „imd” Pieper (trener)

PRZYSZLI ODESZLI
Łukasz "mwlky" Pachucki los kogutos los kogutos Alan "Flayy" Krupa Team ESCA Gaming ESCA

Ostatnimi czasy Anonymo Esports bez wątpienia nie ma szczęścia, jeżeli chodzi o obsadę pozycji snajpera. Tę jeszcze w pierwszej połowie roku zajmował Filip "tudsoN" Tudev, wraz z którym Anonimowi awansowali nawet na zawody Regional Major Ranking. Potem jednak młodemu zawodnikowi przyplątała się kontuzja oka, przez którą musiał on tymczasowo ustąpić ze składu. W jego miejsce organizacja zatrudniła pozyskanego z GameAgents Alana "Flayya" Krupę, co miało na pewien czas zagwarantować spokój, ale finalnie do niczego takiego nie doszło. Z jednej strony 17-latek nie do końca spełnił pokładane w nim oczekiwania, a z drugiej nie był w stanie pogodzić profesjonalnej gry z edukacją i w efekcie został wypożyczony do Teamu ESCA Gaming.

W tej sytuacji formacja musiała po raz kolejny spojrzeć na transferowe możliwości na rynku. I postawiła na opcję dość nieoczywistą, ale bynajmniej nie dlatego, że Łukasz "mwlky" Pachucki jest graczem słabym. Wręcz przeciwnie – 19-latek jeszcze w czasach x-komu AGO pokazywał, że posiada potencjał. Problem w tym, że dopiero co zmienił on przynależność klubową, bo zaledwie tydzień wcześniej przeszedł z Forsaken do los kogutos. Ale nic to – Anonymo zagięło parol na zdolnego snajpera i finalnie ściągnęło go do składu. Pytanie, na jak długo, bo w obliczu rozczarowujących wyników trudno nie oczekiwać, że przełom sezonów 2022 i 2023 może przynieść w zespole prowadzonym przez Adriana "imd" Piepera kadrową rewolucję.

Team ESCA Gaming

Team ESCA Gaming

Obecny skład Teamu ESCA

Mateusz "ex1st" Witman
Kamil "Klameczka" Mętel
Wojciech "bajmi" Strzelczyk
Marcel "hotd0g" Maziejuk
Alan "Flayy" Krupa

PRZYSZLI ODESZLI
Marcel "hotd0g" Maziejuk Nikodem "Majster" Gulmantowicz
Alan "Flayy" Krupa Anonymo Esports Anonymo Jan "Xydoo" Gajewski

Od początku swojej bytności na scenie Counter-Strike'a Team ESCA Gaming miał dość swobodne podejście do kwestii składu CS:GO. Organizacja angażowała kilka różnych ekip i zwykle były to współprace krótkoterminowe, np. na czas trwania ESL Mistrzostw Polski czy też Polskiej Ligi Esportowej. Nic więc dziwnego, że przed rozpoczęciem zmagania w kolejnych edycjach wspomnianych rozgrywek popularne Kameleony ponownie zatrudniły nowych graczy, tym razem opierając swój zespół na trzonie stworzonym przez byłych zawodników GameAgents. Efekty dalekie były jednak od ideału, bo skład nie dostał się do ESL MP, a w PLE radził sobie ze zmiennym szczęściem. A na dodatek nie ustrzegł się on kadrowych przetasowań.

Jeszcze na początku października swoją współpracę z ESCĄ zakończył Nikodem "Majster" Gulmantowicz i, co ciekawe, jego następcą został zawodnik mało znany i raczej niedoświadczony. Marcel "hotd0g" Maziejuk, bo o nim tu mowa, wcześniej miał okazję grać m.in. w MCE Gameexpert, ale dopiero teraz otrzymał szansę na to, by regularnie rywalizować w najważniejszych rozgrywkach w kraju. Kilka tygodni później ponownie z niektórymi swoimi kolegami spotkał się za to Alan "Flayy" Krupa. Młody snajper został bowiem wypożyczony z Anonymo Esports, by pozostać w rytmie meczowym mimo obowiązków szkolnych. To jednak oznaczało, że miejsce w podstawowej piątce utracił Jan "Xydoo" Gajewski.

Forsaken

Forsaken

Obecny skład Forsaken

Mikołaj "mouz" Karolewski
Mateusz "MTZ" Malikowski
Piotr "blacktear5" Kasiński
Filip "AxEcHo" Czajka
Kuba "Markoś" Markowski

PRZYSZLI ODESZLI
Kuba "Markoś" Markowski Łukasz "mwlky" Pachucki los kogutos los kogutos

Forsaken tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu ESL Mistrzostw Polski przejęło skład znany wcześniej jako STRZELCY. W ten sposób organizacja niekojarzona raczej z sukcesami na scenie CS:GO zapewniła sobie tymczasowo usługi naprawdę znanych zawodników, wśród których znaleźli się m.in. mający na swoim koncie grę na Majorze Mikołaj "mouz" Karolewski czy też testowany swego czasu w x-komie AGO Filip "AxEcHo" Czajka. A skoro już o AGO mowa, to z formacją tą w przeszłości współpracował również Łukasz "mwlky" Pachucki, który w bieżącej edycji ESL MP uchodził za największą gwiazdę Forsaken. Tym większym zaskoczeniem był więc fakt, iż tuż przed końcem fazy zasadniczej zdecydował się on odejść.

Tak więc mwlky odszedł do los kogutos (na chwilę), a to oznaczało, że jego byli klubowi koledzy na gwałt potrzebowali nowego snajpera. I ten znalazł się dość szybko, a formacja nadal podążała obranym już wcześniej kluczem, angażując zawodnika po przejściach. Z niebytu powrócił wszak Kuba "Markoś" Markowski, który swego czasu uchodził za dość ważny punkt Wisły All iN! Games Kraków, a w swoim CV ma również występy m.in. w Illuminar Gaming, PRIDE oraz Pompa Teamie. Dla 24-latka był to powrót po trwającym aż dziesięć miesięcy okresie bez stałego zatrudnienia, w którego trakcie próbował on swoich sił jako zmiennik chociażby w PGE Turowie Zgorzelec czy też kilku miksowych ekipach.

los kogutos

los kogutos

Obecny skład los kogutos

Tomasz "tomiko" Uroda
Martin "maaryy" Nakonieczny
Wojciech "darchevile" Klęba
Karol "Enzo" Lasota

PRZYSZLI ODESZLI
Łukasz "mwlky" Pachucki Forsaken Forsaken Szymon "kRaSnaL" Mrozek Monte Monte
Łukasz "mwlky" Pachucki Anonymo Esports Anonymo

Popularne Koguty to jedna z bardziej rozpoznawalnych drużyn na polskiej scenie. Brak organizacji nie jest tutaj bynajmniej przeszkodą, bo los kogutos nawet bez niej zaskarbiło sobie sympatię kibiców i potrafiło nawet zaznaczyć swoją obecność na arenie międzynarodowej. Dowód? Triumf nad Astralis podczas eliminacji do Intel Extreme Masters Road to Rio czy też wygrana w ROG Masters East EMEA 2022 nie wzięły się wszak znikąd. A to wszystko przy braku nominalnego snajpera! Kwestia ta stała się zresztą swego rodzaju mem, ale też dowodem, iż nawet bez strzelca wyborowego można osiągać ciekawe wynik. Strach pomyśleć, na co byłoby stać LK po pojawieniu się kogoś, kto wziąłby AWP na stałe!

A okazja ku temu pojawiła się, gdy decyzję o wypłynięciu na zagraniczne wody podjął Szymon "kRaSnaL" Mrozek. Młody zawodnik rozpoczął występy w znanym z gry na Regional Major Ranking Monte, zaś w jego miejsce Koguty ściągnęły Łukasza "mwlky'ego" Pachuckiego z Forsaken. Niespodziewanie jednak współpraca ta nie potrwała zbyt długo, bo zaledwie kilka dni później nastolatek został zaprezentowany jako nowy nabytek Anonymo Esports. A los kogutos... Cóż, w składzie tej formacji powstała wyrwa, którą obecnie tymczasowo zapełnia Miłosz "sh3nanigan" Klimczak z AGO Esports. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to tylko rozwiązanie tymczasowe, do momentu znalezienia kogoś na stałe.


Wszystkie comiesięczne raporty transferowe z cyklu "Transferowa karuzela nad Wisłą" znaleźć można pod tym adresem.