Leśnik LDLC zadebiutuje w LEC

Tak samo, jak w przypadku informacji na temat zatrudnienia byłego strzelca Liquid oraz powrocie słoweńskiego wspierającego do Samurajów, o nadchodzącym następcy 27-letniego Polaka poinformował Brieuc "LEC_Wooloo" Seeger na swoim profilu na Twitterze. Według źródeł jednego z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy w świecie League of Legends miejsce powstałe wskutek odejścia naszego rodaka z G2 zająć ma Martin "Yike" Sundelin. Szwed jest na ten moment związany z LDLC OL, występującym na co dzień w Ligue Française de LoL.

Co ciekawe, dla 21-latka ostatni rok był jego pierwszym na najwyższym szczeblu Europejskich Regionalnych Lig. Wcześniej występował m.in. w lidze włoskiej oraz w drugiej dywizji LFL-a. W tym roku wraz z LDLC udało mu się dwukrotnie wygrać split we Francji oraz zdobyć wicemistrzostwo wiosennej edycji European Masters, a podczas letniej odsłony dotrzeć do półfinału tej imprezy. Zakontraktowanie aktualnego mistrza ligi francuskiej oznaczałoby, że w szeregach G2 ponownie pojawi się debiutant. Przed startem zeszłego sezonu organizacja również postawiła na nową twarz w postaci Victora "Flakkeda" Tortosy, który z formacją spędził cały rok.

Tak prezentować miałby się skład G2 Esports na LEC Spring 2023:

Sergen "BrokenBlade" Çelik
Martin "Yike" Sundelin
Rasmus "caPs" Winther
Steven "Hans sama" Liv
Mihael "Mikyx" Mehle

Jeśli chcielibyście zobaczyć w akcji potencjalnego nowego dżunglera Samurajów, to ten ze swoim aktualnym zespołem jest w trakcie rozgrywania turnieju Coupe de France. Yike i spółce udało się awansować do wielkiego finału, pokonując po drodze m.in. Team Oplon oraz Karmine Corp. Przeciwnikiem szwedzkiego gajowego i jego kompanów będzie formacja Jakuba "Jactrolla" Skurzyńskiego – Vitality.Bee. Decydujące starcie zaplanowane jest na przyszły piątek i zacznie się około godziny 19:30.