Faker w T1 na kolejne trzy lata

Około tygodnia temu popularny dziennikarz Alejandro "anonimotum" Gomis na swoim profilu na Twitterze zamieścił dość zaskakującą nowinę. Okazało się, że Faker przeglądał oferty nie tylko z innych drużyn LoL Champions Korea, ale też i tych rywalizujących na co dzień w LCS. Zainteresowane środkowym były Team Liquid oraz FlyQuest, a pierwsza z organizacji nawet przedstawiła mu ofertę. Nadal jednak nie wykluczało się opcji pozostania w szeregach zespołu, w którym ikona światowego LoL-a występuje od początku swojej kariery.

Dziś wszelkie dywagacje na temat przyszłości 26-letniego midlanera zostały zakończone przez samo T1, które opublikowało informację, iż Koreańczyk nadal będzie reprezentował barwy tej drużyny. Co więcej, kontrakt zawarty pomiędzy obiema stronami będzie obowiązywał przez kolejne trzy lata. Oznacza to, że Faker miałby przywdziewać trykot formacji aż do 2025 roku. Wielce prawdopodobne jest zatem, że na przestrzeni całej swojej profesjonalnej kariery Sang-hyeok będzie częścią wyłącznie jednej organizacji. Już w przyszłym roku oficjalnie będzie on obchodził swoje dziesięciolecie w zespole, dla którego gra właśnie od 2013 roku. Jest to zarazem pierwszy tego typu jubileusz w świecie MOBA od Riot Games.

Przed ogłoszeniem dotyczącym dalszych losów Fakera przedstawiono również pozostałych członków sztabu szkoleniowego organizacji. Głównego trenera – Bae "Bengiego" Seong-woonga – wspomogą Im "Tom" Jae-hyeon, Kim "Roach" Kang-hee oraz Kim "Sky" Ha-neul. Nie komunikowano jeszcze natomiast nic na temat pozostałych zawodników. Gdybyśmy mieli jednak sugerować się długością kontraktów całej czwórki, to prawdopodobnie wyjściowa piątka T1 na przyszły split się nie zmieni.

Tak miałby wyglądać skład T1 na przyszły split LCK:

Choi "Zeus" Woo-je
Mun "Oner" Hyeon-jun
Lee "Faker" Sang-hyeok
Lee "Gumayusi" Min-hyeong
Ryu "Keria" Min-seok
Bae "Bengi" Seong-woong