HONORIS znowu w grze o awans. Tym razem się uda?

W akcji zobaczymy m.in. HONORIS. Zespół Wiktora "TaZa" Wojtasa niedawno stoczył emocjonujący bój o to, by dostać się na Intel Extreme Masters Brazil 2023. Wtedy mu się nie udało, ale dziś możemy już powiedzieć, iż nie był to jednorazowy wyskok i wielkie H jest zwyczajnie w bardzo dobrej formie. I to zdecydowanie dobra informacja przed wtorkowymi zmaganiami, które dla TaZa i spółki rozpoczną się od pojedynki BO1 z Duńczykami z ECSTATIC. Jeżeli Polakom ponownie uda się wygrać, to przed nimi będzie już tylko spotkanie o awans na RMR-a – w tym rywalem HONORIS będzie Sinners Esports lub też Juggernauts. I w tym wypadku zmianie ulegnie format, bo z best of one zawodnicy przejdą do best of three.

Równolegle śledzić będziemy też poczynania uczestników niedawnego IEM Katowice 2023 z Permitty eSports, a także dość niespodziewanie PGE Turowa Zgorzelec. W przypadku Permitty pierwszą dzisiejszą przeszkodą będzie przedstawiciel duńskiej sceny MASONIC, podczas gdy podopieczni zgorzeleckiego klubu zmierzą się z Into the Breach Karola "rallena" Rodowicza. Tak czy inaczej, triumfatorzy obu omawianych tu pojedynków w kolejnej, decydującej już rundzie, staną naprzeciwko siebie. Ale to nie koniec polskich akcentów, bo za ten odpowiedzialni są również świeżo upieczeni reprezentanci Team Singularity. Przed tymi niełatwe zadanie, bo zagrają oni z Turkami z Eternal Fire, by potem ewentualnie podjąć 500 lub Iron Branch.

Wtorkowy harmonogram spotkań Polaków w otwartych eliminacjach do RMR:

14 lutego
12:00 HONORIS vs ECSTATIC BO1
12:00 Team Singularity vs Eternal Fire BO1
12:00 PGE Turów Zgorzelec vs Into the Breach BO1
12:00 Permitta eSports vs MASONIC BO1
13:15 HONORIS/ECSTATIC vs Sinners/Juggernauts BO3
13:15 Singularity/EF vs 500/Iron Branch BO3
13:15 PGE Turów/ItB vs Permitta/MASONIC BO3

Ostatecznie do zamkniętych eliminacji do RMR przed BLAST.tv Paris Major 2023 awansuje osiem najlepszych ekip. Z kolei ci, którym się nie uda, będą mogli jeszcze poszukać swojej szansy podczas drugiego otwartego turnieju kwalifikacyjnego, który zaplanowano na 14-15 lutego.