Evil Geniuses z szansą na przedłużenie dobrej passy w LCS

Nas z pewnością najbardziej interesują perypetie związane z Kacprem "Inspiredem" Słomą i jego Evil Geniuses. Zespół polskiego leśnika radzi sobie znakomicie, plasując się na ten moment na drugiej lokacie ex aequo z Cloud9. W nadchodzącej kolejce będzie miał natomiast bardzo dobrą okazję, aby jeszcze bardziej wyśrubować swój wynik. Wszak w pierwszym pojedynku Źli Geniusze będą musieli stawić czoła Dignitas. Zespół ten jest aktualnie najgorszym kolektywem w całej stawce i nie zanotował nawet jednej wygranej. Zanosi się na to, że na potencjalne odbicie się od dna Nicolaj "Jensen" Jensen i spółka będą musieli jeszcze poczekać. Nieco trudniejsza przeprawa zapowiada się w drugiej batalii z udziałem naszego rodaka. Tam po przeciwnej stronie barykady staną Golden Guardians, którzy są aktualnie na pięciomeczowym paśmie zwycięstw. EG jednak już raz było w stanie powstrzymać podopiecznych Samuela "Spookza" Broadleya, więc i tym razem może być podobnie.

Niełatwe zadania przed Busiem, debiut EMENESA w LCS

O przerwanie złej passy zawalczą Alan "Busio" Cwalina i jego kompani z 100 Thieves. Złodziejaszki świetnie weszły w rozgrywki LCS, jednak ostatnią kolejkę zakończyły bezpunktowo, a przypomnijmy, że wówczas rozgrywano po trzy spotkania. W efekcie 100 drastycznie spadło w klasyfikacji, bo aż na szóstą pozycję. Mamy natomiast złą wiadomość dla fanów amerykańsko-polskiego wspierającego i jego formacji. Ta w najbliższej rundzie zmagań będzie musiała podjąć FlyQuest oraz Team Liquid Honda. FQ co prawda nie jest już nieomylne, ale nadal jest w znakomitej formie, z kolei Liquid mimo aktualnie bardzo słabego wyniku również może w dowolnym momencie odpalić.

Swoją obecność na mapie LCS-a zaznaczy również nowy nabytek głównego składu Cloud9 – Jang "EMENES" Min-soo. Dotychczasowy reprezentant akademii Chmurek będzie miał okazję zaprezentować się szerszej publiczności w najwyższej klasie rozgrywkowej za oceanem. Wszystko z uwagi na to, że zarząd C9 zdecydował się zmienić dotychczasowego midlanera – Dimitriego "Diplexa" Ponomareva – na Koreańczyka. Jest to o tyle zaskakujące, bo zespół ten jest aktualnie wiceliderem klasyfikacji. Dla samego EMENESA jest to natomiast z pewnością spore wyróżnienie, zwłaszcza że jeszcze niespełna rok temu występował w Northern League of Legends Championship.

Tak prezentuje się harmonogram na najbliższą kolejkę rozgrywek LCS:

23 lutego
23:00 FlyQuest vs 100 Thieves BO1
24 lutego
00:00 Immortals Progressive vs Team Liquid Honda BO1
01:00 Golden Guardians vs Cloud9 BO1
02:00 TSM vs CLG BO1
03:00 Dignitas vs Evil Geniuses BO1

23:00 TSM vs Cloud9 BO1
25 lutego
00:00 Dignitas vs FlyQuest BO1
01:00 Team Liquid Honda vs 100 Thieves BO1
02:00 Golden Guardians vs Evil Geniuses BO1
03:00 Immortals Progressive vs CLG BO1

Wszystkie mecze LCS 2023 Spring będziecie mogli obejrzeć na LoL Esports.