Grypciocraft lepsze od OAE, AB melduje się w play-offach

Najważniejsze spośród wszystkich środowych batalii bez dwóch zdań były dwie. Mowa tutaj o starciu Iron Wolves z AliorBank Teamem oraz Orbit Anonymo z Grypciocraft Esports. Zanim jednak rozegrało się drugie z wymienionych spotkań, to najpierw triumfowali jeszcze zawodnicy Komil & Friends oraz Zero Tenacity. Z10 dzięki swojej wygranej jeszcze bardziej wyśrubowało sobie wynik i czekało właśnie na wygranego pojedynku GRP z OAE. Górą z tego starcia wyszli Krzysztof "Frygo" Chibowski i jego kompani, którzy zdemolowali skład Szat Bobra w nowych barwach.

Następnie czekał nas pojedynek Teamu ESCA Gaming z exeed. Bójka dwóch zespołów z dołu klasyfikacji mogła zwiastować chaos i wiele agresji. To też otrzymaliśmy i po naprawdę szalonej grze ostatecznie triumfowali przedstawiciele włoskiej organizacji. Nie ma co ukrywać jednak, że większość kibiców Ultraligi czekała na pojedynek WOLF z AB. Po dość długiej, lecz bardzo poprawnie rozegranej potyczce w wykonaniu ekipy Damiana "svnsa" Klejca tej udało się wygrać i zapewnić sobie udział w fazie pucharowej zmagań. Wilki natomiast mogły już jedynie obejść się smakiem.

Zero Tenacity wygrywa etap zasadniczy Ultraligi

Nie był to jeszcze koniec rywalizacji na dziś, bowiem czekała nas napomknięta już dogrywka. W meczu na szczycie zmierzyły się formacje Dusana "Ryuzakiego" Petkovicia oraz Marcina "behave'a" Pawlaka. Początek potyczki lepiej układał się graczom serbskiej organizacji, którzy zdołali zgarnąć dwie eliminacje. GRP jednak długo dłużne nie pozostało i odgryzło się aż trzema wykluczeniami. Wymian takich mogliśmy oglądać jeszcze co najmniej kilka, ale ostatecznie nie doprowadziły one do wysunięcia się na prowadzenie którejś z ekip. Dopiero zdobycie Barona przez Frygo i spółkę pozwoliło przejąć inicjatywę w spotkaniu. Kiedy wydawało się, że koniec jest już bliski, to Z10 odwróciło losy jednej z walk, wzięło następnego Nashora i diametralnie zmniejszyło straty w funduszach. Później zdołało wyłapać dwójkę rywali i zgarnąć kolejnego fioletowego potwora. Podopieczni Erdema "Ekina" Ekina całkowicie się posypali, a Zero Tenacity to wykorzystało i zamknęło grę.

Tak prezentują się wyniki ostatniego dnia Ultraligi:

8 marca
17:00 Komil & Friends 1:0 Illuminar Gaming BO1
18:00 Maturalni Forsaken 0:1 Zero Tenacity BO1
19:00 Orbit Anonymo 0:1 Grypciocraft Esports BO1
20:00 Team ESCA Gaming 0:1 exeed BO1
21:00 Iron Wolves 0:1 AliorBank Team BO1
22:00 Zero Tenacity 1:0 Grypciocraft Esports BO1 – dogrywka

Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Transmisja rozpocznie się o godzinie 16:40, natomiast pierwszy mecz wystartuje dwadzieścia minut później. Po więcej informacji dotyczących dziewiątego sezonu Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej: