F1KU i kuben grają dalej w RMR-ze

Dwójka Polaków równolegle toczyła bój o życie w kwalifikacjach do BLAST.tv Paris Major 2023. OG walczyło z 1WIN, Apeks natomiast podejmowało Sprout. F1KU i jego towarzysze rozpoczęli od wybranego przez siebie Ancienta. Tam po znakomitej stronie terrorystów udało się dowieźć starcie do końca, dzięki czemu formacja polskiego zawodnika zdobyła punkt meczowy. Jak się później okazało do rozstrzygnięcia losów serii potrzebny był jeszcze zaledwie Overpass, na którego zdecydowali się Kirill "Boombl4" Mikhailov i jego sojusznicy. Ci kompletnie nie potrafili się odnaleźć jako atakujący, przez co OG było w stanie wygrać aż 12 rund, skutecznie broniąc bombsite'ów. Po zmianie stron brygada 19-letniego rodaka zdołała domknąć mapę, triumfując tym samym 2:0.

Bardzo podobnie wyglądała droga Apeks do upragnionego zwycięstwa. Wszystko zaczęło się od Inferno, które było wyborem Sprout. Po bardzo wyrównanej pierwszej połowie gracze kubena znakomicie poradzili sobie w roli agresorów, wygrywając 16:11. Na Overpassie dokończyli dzieła zniszczenia. Tam podobnie jak w przypadku F1KA i jego towarzyszy wszystko szło po myśli formacji polskiego szkoleniowca, lecz jako strona TT. Przed przejściem do obrony udało się zgromadzić dziewięć oczek. Reszta potyczki była już tylko formalnością. Apeks zatem również odniosło sukces i dalej liczy się w walce o Majora.

8 kwietnia
11:00 1WIN 0:2 OG Ancient 10:16
Overpass 7:16
11:00 Apeks 2:0 Sprout Inferno 16:11
Overpass 16:11

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można na kanałach Piotra "izaka" Skowyrskiego raz ESPORTNOW na Twitchu. Zmagania w ramach grupy A w europejskim Regional Major Ranking potrwają do 9 kwietnia – ostatecznie po awans na BLAST.tv Paris Major 2023 sięgnie osiem najlepszych ekip, a kolejne trzy wezmą udział w turnieju ostatniej szansy. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.