F1KU i spółka odwracają swój los

Przypomnijmy, że OG zaliczyło dość poważny falstart w rozgrywkach. Wpierw bowiem zaliczyło porażkę z FaZe Clanem, a następnie musiało uznać wyższość GamerLegion z Kamilem "siuhym" Szkaradkiem w składzie. W ten sposób już po dwóch grach w kwalifikacjach F1KU i jego towarzysze zostali postawieni pod ścianą. Każda kolejna porażka równałaby się z odpadnięciem z wyścigu o bilet na Majora. Tak się na szczęście nie stało. Swój powrót międzynarodowa formacja rozpoczęła od pokonania Portugalczyków z SAW. Później natomiast pod jej ostrze wpadli Kirill "Boombl4" Mikhailov i jego 1WIN. W ten sposób OG dotarło do dzisiejszej batalii o wyjście.

Rywalami polskiego strzelca byli Falcons. Zespół Kennego "kennegoS" Schruba zupełnie nie podołał presji i na swojej mapie, którą było Vertigo, poniósł błyskawiczną klęskę, notując zaledwie osiem punktów. Mirage wyglądał już nieco lepiej w wykonaniu gospodarzy, jednak OG nie miało najmniejszego zamiaru oddawać swojego wyboru. W efekcie po długiej i wyrównanej batalii ostatecznie to właśnie Miklas i spółka domknęli serię, zapewniając sobie tym samym bilet na Majora!

Ekipa siuhego bez statusu legend

Równolegle wspomniany już wcześniej siuhy walczył o zajęcie czwartego miejsca. Stawką tego pojedynku było zdobycie statusu legendy. Rywalem naszego rodaka było Bad News Eagles. Drużyna Rigona "rigoNa" Gashiego wczoraj odniosła niespodziewany sukces, pokonując FaZe Clan 2:0. Zresztą zespół ten bardzo często znakomicie radzi sobie na lanach, więc formacja Szkaradka musiała się mieć na baczności. Ta mimo wszystko poczuła siłę BNE już na pierwszej mapie. Mirage bowiem zakończył się błyskawicznym zwycięstwem kosowsko-szwajcarskiej ekipy. GL natomiast nie złożyło broni i po bardzo zaciętej batalii na Anciencie zdołało odpowiedzieć i zabrać nas na decidera. Niestety, wyszło na to, że sił starczyło jedynie na zryw na drugiej mapie. Decydujące Vertigo poszło idealnie po myśli rigoNa i spółki, przez co to oni uzyskali status legend, a GL pozostaje się zadowolić byciem pretendentem.

Wyniki pierwszych spotkań dzisiejszego dnia Regional Major Ranking:

9 kwietnia

Mecz o 4. miejsce

11:00 Bad News Eagles 2:1 GamerLegion Mirage 16:7
Ancient 14:16
Vertigo 16:7

Drużyny z bilansem 2:2

11:00 Team Falcons 0:2 OG Vertigo 8:16
Mirage 13:16

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można na kanałach Piotra "izaka" Skowyrskiego raz ESPORTNOW na Twitchu. Zmagania w ramach grupy A w europejskim Regional Major Ranking potrwają do 9 kwietnia – ostatecznie po awans na BLAST.tv Paris Major 2023 sięgnie osiem najlepszych ekip, a kolejne trzy wezmą udział w turnieju ostatniej szansy. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.