ESCA i exeed znowu triumfują, Z10 na deskach

Dzisiejsze rozgrywki zainaugurowało spotkanie Illuminar Gaming z exeed. Przedstawiciele włoskiej organizacji starali się zdobyć drugie zwycięstwo w tym tygodniu. I to im się faktycznie udało, bowiem w starciu z IHG byli naprawdę skuteczni. I choć od porażki za wszelką cenę chciał się wzbronić Dawid "Lothen" Błaszczyk, tak nawet on nie wytrzymał naporu obrażeń płynących ze strony Roshana "Roshana" Vissera. Holenderski leśnik zaliczył wybitną grę, kończąc ją ze statystykami 12/1/5. Następni na Polach Sprawiedliwości zameldowali się gracze Komil & Friends i Teamu ESCA Gaming. Początek sugerował, że to KNF będzie w stanie sięgnąć po pierwszy punkt. Mimo znakomitego startu ESCA była w stanie odwrócić losy spotkania i w 27. minucie zgarnąć arcyważne zwycięstwo w potyczce. Później już wszystko szło po myśli podopiecznych Konrada "Respite'a" Słomińskiego.

Najmniej oczekiwany rezultat miał miejsce natomiast w pojedynku numer trzy, gdzie Maturalni Forsaken mierzyli się z Zero Tenacity. Złoci medaliści dwóch ostatnich sezonów Ultraligi po pierwszych czterech meczach pozostawali niepokonani. Aż do dziś, kiedy to psikusa sprawili Zakapturzeni. I choć przez długi czas bijatyka była wyrównana, tak finalnie Juliusz "Zora" Dan i jego kompani zdołali znaleźć sposób na Z10 i skutecznie domknęli bójkę, notując tym samym trzecie oczko w tabeli.

Grypciocraft pogrąża się w marazmie, Wilki pokonują AB

W kolejnej batalii do walki o wygraną stanęli reprezentanci Orbit Anonymo oraz Grypciocraft Esports. Co ważne, dla tych drugich była to okazja na zdobycie dopiero pierwszego punktu w klasyfikacji. Trzeba było jednak wziąć poprawkę na to, że w zestawieniu z wicemistrzami Ultraligi łatwo nie będzie. I faktycznie nie było, choć pierwsze minuty były całkiem obiecujące dla GRP. Ostatecznie doświadczenie i zgranie OAE było bardziej wartościowe i to właśnie Anonimowi triumfowali po raz trzeci. Klątwa Piotra "MaruzeLa" Matuszewskiego zatem trwa nadal.

Wieczór zamknęła utarczka pomiędzy AliorBank Teamem a Iron Wolves. Początek był niezwykle chaotyczny i trudno było wskazać beneficjenta tego rozgardiaszu. Gdy tylko sytuacja się nieco uspokoiła, to widać było, że powoli na prowadzenie wysuwają się zawodnicy organizacji z melonikiem w logo. Tak to wyglądało do momentu, aż gracze AB raz za razem dawali się wyłapywać pojedynczo, co ostatecznie poskutkowało nawet Baronem na konto WOLF. Jakub "Syzyfek" Bareła i jego towarzysze nie wypuścili takiego prezentu z rąk i koniec końców domknęli starcie z pozytywnym dla siebie rezultatem.

Wyniki drugiego dnia drugiej kolejki Ultraligi:

7 czerwca
17:00 Illuminar Gaming 0:1 exeed BO1
18:00 Komil & Friends 0:1 Team ESCA Gaming, ESCA logo Team ESCA Gaming BO1
19:00 Maturalni Forsaken 1:0 z10 Zero Tenacity BO1
20:00 Orbit Anonymo 1:0 Grypciocraft Esports BO1
21:00 Iron Wolves 1:0 AliorBank Team BO1

Kolejne zmagania już w przyszły wtorek. Transmisję z rozgrywek dziesiątego sezonu Ultraligi będzie można śledzić na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tego sezonu Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej: