IHG, AliorBank i Forsaken z piątymi wygranymi

Na samym starcie gracze Illuminar Gaming stanęli w szranki z Grypciocraft Esports. Przez bardzo długi czas gra była względnie wyrównana. Co prawda IHG utrzymywało prowadzenie w okolicy dwóch tysięcy sztuk złota, lecz ani się ono nie pomniejszało, ani nie powiększało. Wszystko natomiast rozstrzygnęła walka w 25. minucie obok leża Nashora. Tam zespół Kamila "Syrpy'ego" Pękackiego unicestwił całą drużynę przeciwną, wziął Barona i po kilku minutach skończył grę.

Znacznie trudniejszą przeprawę mieli natomiast zawodnicy AliorBank Teamu, którzy dzisiaj mierzyli się z exeed. Początek zapowiadał się bardzo obiecująco dla przedstawicieli organizacji z melonikiem w logo. W pewnej chwili jednak EXD zniwelowało straty i przejęło nawet pałeczkę w spotkaniu. Niezwykle istotna okazała się natomiast kradzież Barona w wykonaniu Jakuba "manego" Tylmana. Dzięki niemu AB odzyskało rytm i zdołało finalnie zamknąć pojedynek z punktem.

Po przerwie do boju weszli reprezentanci Komil & Friends oraz Maturalnych Forsaken. W tym zestawieniu nietrudno było wskazać głównego kandydata do wygranej. Wszak KNF na ten moment nie zdobyło jeszcze żadnego oczka. I to się po dzisiaj nie zmieniło. MFSK w bardzo kontrolowanym i dobrym stylu szybko rozprawiło się ze swoimi rywalami, kończąc mecz w 26. minucie.

Anonymo oraz Z10 również zwycięskie

Nieco dłużej zajęło przedstawicielom Orbit Anonymo pokonanie Iron Wolves. A wcale nie można tutaj powiedzieć, że Wilki stanowiły dla Anonimowych duży problem. OAE bardzo szybko wypracowało sobie bezpieczną przewagę i z czasem konsekwentnie ją rozwijało. WOLF starało się jeszcze w pewnym stopniu bronić, czy to odpychaniem natarć rywali, czy choćby podbieraniem smoków, ale na nic się zdały próby członków litewskiej organizacji. Pierwsze skrzypce u Anonymo grał toplaner – Mustafa "pr1me" Bilici – który niemal w pojedynkę zdołał poprowadzić swoich kompanów do wygranej.

Na sam koniec dnia mistrzowie z Zero Tenacity podjęli Team ESCA Gaming. ESCA dobrze weszła w mecz, notując pierwszą krew i później utrzymując się na przedzie w zabójstwach. W 16. minucie jednak to Z10 już zabrało się do pracy i zdobyło przewagę w eliminacjach oraz złocie. Z każdą kolejną minutą różnica w funduszach się powiększała, aż dobiła nawet do ponad dziesięciu tysięcy. Koniec końców pojedynek zamknął się po niespełna trzydziestu minutach, a strzelec formacji – Yoon "Ice" Sang-hoon – mógł po nim pochwalić się statystykami na poziomie 12/1/5.

Wyniki dzisiejszych zmagań w Ultralidze:

20 czerwca
17:00 Grypciocraft Esports 0:1 Illuminar Gaming BO1
18:00 exeed 0:1 AliorBank Team BO1
19:00 Komil & Friends 0:1 Maturalni Forsaken BO1
20:00 Orbit Anonymo 1:0 Iron Wolves BO1
21:00 Team ESCA Gaming 0:1 Zero Tenacity BO1

Już jutro kolejne starcia w ramach UL. Transmisję z rozgrywek dziesiątego sezonu Ultraligi będzie można śledzić na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tej edycji zmagań zapraszamy do naszej relacji tekstowej: