Błąd w matrixie, czyli ktoś z dwójki KNF – GRP zdobędzie punkt

Zanim jednak do tego dojdzie, to wcześniej przygotowano kilka innych starć. Na pierwszy ogień pójdą zawodnicy Maturalnych Forsaken oraz AliorBank Teamu. Tutaj sytuacja jest bardzo ciekawa, bowiem obie ekipy mają na ten moment taki sam bilans. AB wczoraj pokazało, że wcale nie jest jeszcze w optymalnej formie i mimo że ostatecznie triumfowało w swojej potyczce, to triumf ten nie przyszedł łatwo. MFSK z kolei jest w gazie, notując dwie wygrane z rzędu. Dzisiaj zatem ma szansę na hat-tricka.

Po przerwie na najbardziej zagorzałych fanów Ultraligi czeka nie lada gratka. Wszystko za sprawą tego, że w szranki wejdą dwie formacje, które jeszcze nie zapisały żadnego punktu na swoje konta. Mowa tutaj o Komil & Friends oraz Grypciocraft Esports. Biorąc pod uwagę same występy z pewnością bliżej posmakowania wygranej będzie Dominikowi "Domolesowi" Nowackiemu i jego sojusznikom. Ci już wczoraj pokazali, że mogą napsuć krwi lepszym ekipom. KNF natomiast nadal nie odnalazło optymalnego rytmu i póki co realnie wygląda na najgorszą formację ligi.

Następni w kolejce będą gracze Iron Wolves i Teamu ESCA Gaming. Obie drużyny mają ostatnio gorszy czas i jak na razie są poza strefą premiowaną awansem do play-offów. W nieco lepszej sytuacji znajdują się podopieczni Konrada "Respite'a" Słomińskiego. Ci bowiem mają o punkt więcej od WOLF. Niemniej zestawienie to wydaje się bardzo wyrównane i wielkim zaskoczeniem nie powinna być ewentualna wygrana Wilków.

Z10 z szansą na dwa dodatkowe oczka

Od godziny 20:00 czekają na nas już pojedynki z udziałem formacji z czuba tabeli. Najpierw dojdzie do bijatyki Zero Tenacity z Illuminar Gaming. Reprezentantom IHG idzie coraz lepiej i jak na razie plasują się na trzeciej lokacie stawki, wraz z trzema innymi drużynami. O zwycięstwo dziś będzie natomiast niezwykle trudno, bo po drugiej stronie barykady stoją przecież mistrzowie rozgrywek, którzy jak na razie ponieśli zaledwie jedną porażkę.

Później na Summoner's Rifcie zameldują się gracze Anonymo oraz exeed. OAE jest na ten moment w naprawdę dobrej dyspozycji, mając pięć wygranych z rzędu w swoim dorobku. Co więcej, wygrane te przychodziły dość łatwo, a forma poszczególnych zawodników Anonimowych stoi na wysokim poziomie. EXD musi się naprawdę postarać, aby chociaż spróbować powalczyć o zakończenie imponującej serii Michała "Roisona" Dubiela i jego kolegów.

Poprzedni pojedynek nie będzie natomiast oznaczał końca dzisiejszych zmagań. Po meczu OAE kontra EXD na Pola Sprawiedliwości powrócą reprezentanci Z10 i GRP, którzy mają jeszcze rachunki do wyrównania. A to za sprawą tego, że w zeszłym tygodniu mecz tych ekip został przełożony. Wydaje się jednak, że starcie to będzie jedynie formalnością, wszak mierzyć się będą ze sobą formację z dwóch przeciwległych stron tabeli. Przedstawiciele serbskiej organizacji mają zatem niezłą okazję na umocnienie się na szczycie stawki.

Harmonogram dzisiejszych zmagań w Ultralidze:

21 czerwca
17:00 Maturalni Forsaken vs AliorBank Team BO1
18:00 Komil & Friends vs Grypciocraft Esports BO1
19:00 Iron Wolves vs Team ESCA Gaming BO1
20:00 Illuminar Gaming vs Zero Tenacity BO1
21:00 Orbit Anonymo vs exeed BO1
22:00 Zero Tenacity vs Grypciocraft Esports BO1

Transmisję z rozgrywek dziesiątego sezonu Ultraligi będzie można śledzić na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tej edycji zmagań zapraszamy do naszej relacji tekstowej: