ESCA i Anonymo wracają na właściwe tory

Dzień rozgrywkowy zaczął się jednak od pojedynku Orbit Anonymo z Illuminar Gaming. I choć pierwsza eliminacja wpadła na konto IHG, tak już po chwili Anonimowi wzięli się do pracy. Zespół Adriana "Mrozka" Skoniecznego starał się jeszcze odrabiać straty, lecz OAE skutecznie ukróciło te zamiary w dwudziestej minucie, kiedy w pełni polska piątka zaliczyła fatalne zanurkowanie pod wieżę, przypłacając je trzema śmierciami. Był to gwóźdź do trumny, bowiem wicemistrzowie Ultraligi rozsynchronizowali zegary odrodzeń wrogów, dzięki czemu w 24. minucie był już koniec meczu.

Pierwszym i w zasadzie jedynym większym zaskoczeniem dzisiejszego wieczora była wygrana Teamu ESCA Gaming w drugiej batalii. Wówczas podopieczni Konrada "Respite'a" Słomińskiego podejmowali Maturalnych Forsaken. I mimo tego, że MFSK było na fali, a ESCA wręcz przeciwnie, to Kameleony przeprowadziły kontrolowaną grę od samego początku, aż do końca. W efekcie potrwała ona zaledwie dwie minuty dłużej niż poprzednia potyczka.

Z10 niszczy KNF do zera, kuriozalny mecz WOLF z EXD

Jeśli natomiast wydawało wam się, że to była najszybsza gra dzisiejszych zmagań, to grubo się myliliście. Prawdziwy łomot sprzedali Komil & Friends mistrzowie Ultraligi z Zero Tenacity. Ci nie pozwolili dosłownie na nic reprezentantom KNF, którzy w pewnym momencie zaczęli walczyć nie tyle o wygraną, ile o chociażby jedno zabójstwo. Finalnie nawet i to się nie udało, przez co po 21. minutach niebieski Nexus był już ruiną, a tablica wyników na koniec meczu wskazywała 28-0!

Po serii stompów przyszedł czas na nieco bardziej wyrównane spotkania. I tym bez dwóch zdań były batalie pomiędzy Grypciocraft Esports a AliorBank Teamem oraz Iron Wolves a exeed. W pierwszym pojedynku gracze wyrywali sobie zwycięstwo z rąk – najpierw prowadziło AB, później GRP odrobiło straty i niemal całkowicie zniwelowało deficyt w złocie. O losach tego spotkania zaważyła walka o Barona w 27. minucie. Wówczas Jakub "many" Tylman i jego towarzysze byli nieomylni, zgarniając Nashora, a chwilę później posyłając przeciwników do piachu. Gra zakończyła się równo w trzydziestej minucie.

Druga batalia natomiast spodobałaby się wszystkim fanom nieustannej bijatyki oraz zmian jak w kalejdoskopie. W trakcie tego meczu kilkukrotnie zmieniała się formacja, która prowadziła w danym momencie. Po trzydziestej minucie walki toczyły się ciągle i miały one kuriozalne przebiegi. Po kilku drużynowych bójkach ostatecznie górą z całego rozgardiaszu wyszły Wilki, które dzięki dzisiejszej wygranej zrównały się bilansem z ESCĄ i właśnie EXD.

Wyniki dzisiejszych zmagań w Ultralidze:

28 czerwca
17:00 Orbit Anonymo 1:0 Illuminar Gaming BO1
18:00 Maturalni Forsaken 0:1 Team ESCA Gaming BO1
19:00 Komil & Friends 0:1 Zero Tenacity BO1
20:00 Grypciocraft Esports 0:1 AliorBank Team BO1
21:00 Iron Wolves 1:0 exeed BO1

Transmisję z rozgrywek dziesiątego sezonu Ultraligi będzie można śledzić na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tej edycji zmagań zapraszamy do naszej relacji tekstowej: