IHG z szansą na powrót na dobre tory

Już na samym starcie czeka nas bardzo istotny w kontekście układu tabeli pojedynek. W nim gracze Illuminar Gaming staną w szranki z Grypciocraft Esports. GRP jest już pewne swojej przyszłości, bowiem jako jedna z dwóch formacji pożegnała się oficjalnie z nadziejami na awans do fazy pucharowej Ultraligi. O ten nadal walczy IHG, które nie jest w najlepszym położeniu. Przez ostatnie trzy porażki z rzędu spadło na szóstą lokatę. Zawodnicy tej drużyny muszą dzisiaj zdobyć punkt, jeśli jeszcze myślą o awansie, bowiem dwa pozostałe spotkania w tym tygodniu będą dla nich znacznie bardziej wymagające.

O swój los drżą także przedstawiciele exeed. Ci znajdują się w podobnej sytuacji co IHG, ale dzisiaj będą mieli zdecydowanie trudniejsze zadanie. Wszak przyjdzie im się zmierzyć z AliorBank Teamem, czyli zespołem, który plasuje się na ten moment na podium stawki. Co więcej, AB też jeszcze nie zapewniło sobie biletu do play-offów zmagań, więc dziś z pewnością będzie bardzo zmotywowane, aby po wygraną sięgnąć.

Debiut nowego nabytku Z10

Najgorzej ma się natomiast Team ESCA Gaming. Podopieczni Konrada "Respite'a" Słomińskiego mają jeszcze o punkt mniej od IHG i EXD, przez co są aktualnie na ósmym miejscu. Co gorsza, dzisiejsze zestawienie raczej nie napawa ich optymizmem. Wszystko za sprawą tego, że po drugiej stronie barykady znajdzie się lider stawki – Zero Tenacity. Mistrzowie Ultraligi mimo znakomitych rezultatów postanowili ostatnio zmienić gracza, a ten już dzisiaj zaliczy swój debiut. Istnieje spora szansa, że będzie on udany.

Wcześniej jeszcze rozegrają się dwie batalie. Wpierw Maturalni Forsaken podejmą Komil & Friends, a później Orbit Anonymo stawi czoła Iron Wolves. Dla MFSK mecz ten powinien być formalnością, gdyż rywale są absolutnie najgorszą drużyną w tym sezonie Ultraligi i dotychczas zapewnili sobie tylko jedno zwycięstwo. Wilki natomiast mimo dobrej passy będą musiały dać z siebie wszystko, aby pokonać Anonimowych, którzy również są w gazie.

Harmonogram dzisiejszych zmagań w Ultralidze:

18 lipca
17:00 Grypciocraft Esports vs Illuminar Gaming BO1
18:00 exeed vs AliorBank Team BO1
19:00 Komil & Friends vs Maturalni Forsaken BO1
20:00 Orbit Anonymo vs Iron Wolves BO1
21:00 Team ESCA Gaming vs Zero Tenacity BO1

Transmisję z rozgrywek dziesiątego sezonu Ultraligi będzie można śledzić na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tej edycji zmagań zapraszamy do naszej relacji tekstowej: