KT i HLE walczą dziś o reprezentowanie LCK na Worldsach

Kwestia rozdysponowania pozostałych przepustek rozstrzygnie się na przestrzeni najbliższych trzech dni. Wówczas bowiem rozgrywane będą potyczki pomiędzy drużynami, które jeszcze nie zapewniły sobie wyjazdu na najważniejsze w całym roku zawody, a zgromadziły wystarczającą liczbę punktów, aby znaleźć się w finałach sezonu. Na pierwszy ogień pójdą reprezentanci kt Rolster oraz Hanwha Life Esports. Ci bowiem do boju staną już dziś. I tutaj faworyt jest łatwy do wskazania. Jest nim oczywiście drużyna, która fazę zasadniczą LCK 2023 Summer zakończyła na samym szczycie klasyfikacji, a w play-offach dotarła do półfinału. Co więcej, KT było w stanie już raz pokazać, że HLE nie stanowi żadnego oporu, pokonując ekipę Kima "Zeki" Geon-woo 3:0. Warto wspomnieć, że wygrany tego starcia zapewni sobie awans na mistrzostwa świata, więc jest to zdecydowanie bardzo ważny pojedynek.

DK i DRX przyparte do muru

Nazajutrz natomiast na serwerze zameldują się gracze DRX i Dplus KIA. Dla tych zespołów najbliższa potyczka nie będzie premiowana bezpośrednim awansem na Worldsy, a "jedynie" pozwoli przejść do decydującego starcia, w którym czekać będzie przegrany batalii pomiędzy KT a HLE. Niemniej w zestawieniu organizacji mistrzów świata z formacją Heo "ShowMakera" Su, ta pierwsza wypada bardzo blado. Wszak DRX przez cały etap zasadniczy LCK ledwo co dostało się do play-offów rozgrywek, a tam i tak bardzo szybko się z nimi pożegnało. Nie sposób zatem zauważyć przewagi DK nad swoimi najbliższymi rywalami.

W sobotę dojdzie tym samym do zwieńczenia całej trzydniowej wojny i tam właśnie zmierzą się ze sobą dwie ostatnie ekipy, które będą miały jeszcze szanse na zagranie na prestiżowym turnieju. Jeśli faktycznie w decydującej bijatyce znaleźliby się przedstawiciele HLE oraz Dplus KIA, to tutaj już dużo trudniej przewidzieć, kto może być potencjalnym zwycięzcą tejże potyczki. Istotnym jednak faktem jest to, że mecz ten rozpocznie się dwie godziny wcześniej niż pozostałe dwa, bowiem już o 8 rano, więc każdy, kto będzie chciał śledzić poczynania zespołów z Korei, będzie musiał wstać nieco wcześniej.

Harmonogram finałów LCK:

24 sierpnia
10:00 kt Rolster kt rolster, LCK vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO5
25 sierpnia
10:00 DRX DRX, LCK vs Dplus KIA, LCK Dplus KIA BO5
26 sierpnia
8:00 KT/HLE przegrany tbd vs tbd DK/DRX wygrany BO5

Transmisja z tych spotkań będzie dostępna na oficjalnej transmisji LCK w wersji anglojęzycznej.