Trymbi z trudnym zadaniem na początek

Wicemistrzowie finałów sezonu LoL EMEA Championship już na początek przygody z tegorocznymi Worlds staną przed naprawdę wielkim wyzwaniem. Wszak po drugiej stronie barykady w pierwszym pojedynku z udziałem Czarno-Pomarańczowych pojawią się zawodnicy LNG Esports. Nietrudno zatem stwierdzić, że Trymbi i jego towarzysze będą w meczu z trzecią siłą Chin startować z pozycji underdoga. Wszyscy kibice Polaka natomiast wierzą, że uda im się zaskoczyć!

Bliskie sercu fanom LEC będą także starcia pozostałych reprezentantów tejże ligi. I jeśli chodzi o nich, to najgorzej chyba na start trafili także gracze Teamu BDS, którzy dopiero co wydostali się z fazy play-in. Zespół Iliasa "nuca" Bizrikena będzie musiał bowiem stawić czoła głównemu faworytowi całego turnieju – JD Gaming. Przemyśleniami dotyczącymi tej batalii podzieli się z nami właśnie francuski midlaner podczas ostatniego wywiadu.

Znacznie lepiej wyglądają natomiast szanse G2 Esports oraz MAD Lions. Lwy jako drugie wejdą w czwartkowy poranek na Summoner's Rift i podejmą tam Cloud9. Potyczka naszego regionu z Ameryką to już swego rodzaju klasyk, który zawsze wzmaga dodatkowe emocje. Liczymy na to, że już na otwarcie będziemy mogli cieszyć się z korzystnego bilansu przeciwko LoL Championship Series. Samuraje natomiast będą toczyć bój z Dplus KIA. Będziemy mogli zobaczyć zatem m.in. bijatykę pomiędzy Rasmusem "Capsem" Wintherem a Heo "ShowMakerem" Su.

Chiny kontra Korea na zakończenie dnia na Worlds

Jeśli chodzi natomiast o najciekawszy pod względem prezentowanego poziomu drużyn pojedynek, to taki odbędzie się prawdopodobnie na sam koniec dnia inauguracyjnego główny turniej Worlds. Wówczas bowiem do walki o pierwszy punkt staną zawodnicy Bilibili Gaming oraz kt Rolster. Będzie to także jedyne starcie Chin z Koreą w kolejce otwarcia mistrzostw świata.

Harmonogram na pierwszy dzień etapu głównego Worlds 2023:

19 października
07:00 T1 vs Team Liquid BO1
08:00 Cloud9 vs MAD Lions BO1
09:00 Gen.G Esports vs GAM Esports BO1
10:00 JD Gaming vs Team BDS BO1
11:00 G2 Esports vs Dplus KIA BO1
12:00 NRG vs Weibo Gaming BO1
13:00 Fnatic vs LNG Esports BO1
14:00 Bilibili Gaming vs KT Rolster BO1

Wszystkie spotkania obejrzeć będziecie mogli z polskim komentarzem na transmisji Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji Worlds zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Worlds 2023