Trymbi stanie w szranki z wicemistrzami LPL-a

Czarno-pomarańczowi dzisiejszy mecz rozegrają jako trzeci, a ich rywalem będzie Bilibili Gaming. Nie ma co ukrywać – reprezentanci League of Legends EMEA Championship są tutaj skazywani na porażkę. Wszak po drugiej stronie barykady znajdują się srebrni medaliści ligi chińskiej. Co więcej, ci jak na razie wyglądali znakomicie, bo mają już na koncie wygraną z kt Rolster. FNC natomiast rozprawiło się dotychczas jedynie z GAM Esports. Trymbi i spółka będą musieli dać z siebie więcej niż maksimum jeśli faktycznie myślą o ewentualnym zaskoczeniu oponentów. Poza ekipą Trybusa zobaczymy dziś jeszcze jedną formację z LEC, a mianowicie MAD Lions. Lwy stoczą bój o kolejny punkt z NRG. I to zestawienie akurat wygląda na bardzo wyrównane i trudno wskazać w nim jasnego faworyta, bo takiego raczej po prostu nie ma.

Korea z szansą na dwa zwycięstwa

MAD pojawi się na Summoner's Rifcie jako drugie w niedzielny poranek, natomiast FNC jako trzecie. Dzień otworzy nam bowiem starcie T1 z Cloud9. Lee "Faker" Sang-hyeok i jego kompani nie mają za sobą dobrego startu na Worldsach. Co prawda pokonali oni na początek Team Liquid, ale po naprawdę sporych problemach. W pojedynku z Gen.G Esports natomiast nie miało już większych szans. Biorąc to pod uwagę w bójce z C9 wcale nie musi im pójść tak łatwo, zwłaszcza że Chmury akurat nieźle się pokazały w poprzednich swoich bataliach.

Na sam koniec dnia natomiast zaplanowano kolejną odsłonę walki pomiędzy Koreą a Chinami. I znowu w wykonaniu kt Rolster, które tym razem zmierzy się z Weibo Gaming. KT nie jest oszczędzane, gdyż w pierwszej swojej grze stawiało czoła BLG, a w drugiej Dplus KIA. Teraz znowu po drugiej stronie znajduje się ktoś z Azji. Niemniej to chyba właśnie Kim "Aiming" Ha-ram i jego brygada są delikatnymi faworytami w tym zestawieniu.

Harmonogram dzisiejszych pojedynków Worlds 2023:

22 października
9:00 T1 vs Cloud9 BO1
10:00 NRG vs MAD Lions BO1
11:00 Bilibili Gaming vs Fnatic BO1
12:00 kt Rolster vs Weibo Gaming BO1

Wszystkie spotkania obejrzeć będziecie mogli z polskim komentarzem na transmisji Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji Worlds zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Worlds 2023