fot. Riot Games/Michał Konkol
League of Legends

Start ostatniej rundy fazy zasadniczej LEC. Jankos, Fresskowy i Daglas walczą o play-offy

Dawid Laskowski27.01.2024, godz. 10:22

Rozpoczynamy ostatnią kolejkę fazy zasadniczej League of Legends EMEA Championship. Póki co tylko Team BDS jest pewny swojego losu, bowiem w poprzednim tygodniu zaklepał sobie miejsce w play-offach. Pozostałe dziewięć drużyn nadal walczy o awans, co oznacza, że swojej szansy szuka też trzech Polaków.

Jankos o krok od awansu, Fresskowy i Daglas też na dobrej drodze

Spośród naszych rodaków najbliżej przedostania się do etapu pucharowego zimowej edycji LEC jest Marcin "Jankos" Jankowski. On i jego Team Heretics plasują się na ten moment na 2. lokacie, ex aequo z trzema innymi zespołami. I zresztą już podczas pierwszego meczu dowiemy się, czy formacja 28-latka zdoła zapewnić sobie udział w kolejnej części zmagań. Zadanie nie będzie łatwe, bowiem po drugiej stronie stanie BDS, które jako jedyne ma już zapewniony bilet.

Jeśli chodzi natomiast o pozostałą dwójkę Biało-Czerwonych, to w ich przypadku sytuacja wygląda podobnie względem siebie. Wszak zarówno MAD Lions KOI Bartłomieja "Fresskowego" Przewoźnika, jak i Team Vitality Kacpra "Daglasa" Dagiela mają na ten moment bilans 3-3, okupując wspólnie 6. lokatę. I dziś obaj będą mieli szansę przybliżyć się do upragnionego awansu. Niestety, obaj także będą mieli twarde orzechy do zgryzienia, gdyż młody dżungler stanie w szranki z SK Gaming, natomiast nasz midlaner będzie się mierzył z Fnatic.

Zażarta walka o ostatnie miejsce w tabeli LEC

I te wszystkie wspomniane wcześniej spotkania będą miały miejsce w pierwszej części dzisiejszego wieczoru z LEC. Drugą natomiast otworzy pojedynek pomiędzy GIANTX a G2 Esports. Faworyt tego zestawienia jest jasny. Co więcej, Samuraje są też bardzo blisko przejścia do play-offów. Niemniej jak pokazuje historia zespół Rasmusa "Capsa" Winthera ma problemy z drużynami z dołu tabeli, a do tej zalicza się właśnie GX. Czy będziemy zatem świadkami kolejnej niechlubnej niespodzianki?

Prawdziwa gratka dla fanów LEC została zachowana na sam koniec. Wówczas dojdzie bowiem do rywalizacji o... ostatnie miejsce w stawce. Rogue zawalczy z Karmine Corp. Łotry jak na ten moment zgromadziły zaledwie jeden punkt, natomiast ulubieńcy francuskiej widowni nadal nie posmakowali zwycięstwa. Jest to ostatni dzwonek dla Lucasa "SAKENA" Fayarda i spółki, jeśli ci jeszcze w ogóle w choć najmniejszym stopniu myślą o walce o play-offy.

Harmonogram dzisiejszych meczów LEC:

27 stycznia
17:00 Team Heretics vs Team BDS Team BDS BO1
18:00 Team Vitality vs SK Gaming BO1
19:00 Fnatic vs MAD Lions KOI BO1
20:00 GIANTX vs G2 Esports BO1
21:00 Karmine Corp vs Rogue BO1

Transmisję ze spotkań LEC 2024 Winter będziecie mogli śledzić na kanałach Polsat Games. Dostępna będzie w trzech miejscach: w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji na temat bieżącej odsłony LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024