Team BDS
Team BDS 1:0 Team Heretics
Adam
K'Sante
Wunder
Rumble
Sheo
Vi
Jankos
Trundle
nuc
Azir
Perkz
Tristana
ICE
Jhin
Flakked
Varus
Labrov
Rell
Kaiser
Nautilus

Jankos dobrze zaczyna, ale finalnie przegrywa

Mecz rozpoczął się świetnie dla zespołu naszego rodaka. Jankos bowiem już w trzeciej minucie wystawił eliminację Luce "Perkzowi" Perkoviciowi. Niedługo później na konto TH wpadł jeszcze jeden punkt, dzięki nieudanemu zanurkowaniu pod wieżę Martina "Wundera" Hansena, gdzie upadł Adam. Mimo znakomitego początku BDS szybko odzyskało rezon, notując kilka chwil później dwa zabójstwa, wyrównując stan nie tylko w tej kwestii, ale też w kwestii funduszy. Drużyny jeszcze przez długi czas wymieniały się ogniem, przez co spadały głowy zarówno po jednej, jak i drugiej stronie. W efekcie też tak na dobrą sprawę przez długi czas trudno było wskazać faworyta.

Aż do 24. minuty. Wówczas doszło do bójki na midzie, w której prawdziwym kunsztem wykazał się Ilias "nuc" Bizriken. Idealne użycie jego umiejętności specjalnej pozwoliło jego drużynie wygrać potyczkę, a on sam zdobył quadra killa. Zaraz po tym BDS przejęło Barona i zaczęło przymierzać się do natarcia. Jankos i spółka nie mieli już zbyt dużo w tym momencie do powiedzenia. Kilka razy próbowali jeszcze zebrać się na jakiś zryw, ale każda taka próba kończyła się fiaskiem. Tym samym ostatecznie ekipa Polaka musiała w końcu uznać wyższość rywali, a nastąpiło to w 31. minucie.


Już po przerwie do gry wejdzie kolejny Polak – Kacper "Daglas" Dagiel. Jego Team Vitality zmierzy się z SK Gaming. To, jak i nadchodzące starcia obejrzeć będziecie mogli na antenie Polsat Games, na kanale na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji dotyczących harmonogramu, aktualnej klasyfikacji oraz innych rzeczy znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024