SK Gaming
1:0 Team Vitality
Irrelevant
Renekton
Photon
Aatrox
ISMA
Maokai
Daglas
Vi
Nisqy
Orianna
Vetheo
Corki
Exakick
Lucian
Carzzy
Aphelios
Doss
Nami
Hylissang
Milio

Koniec serii Vitality, SK melduje się w play-offach LEC

Pojedynek pomiędzy SK a Vitality w LEC rozpoczął się kuriozalnie. Daglas bowiem został wygnany z okolic swojego czerwonego wzmocnienia przez przeciwnego leśnika. W efekcie miał nieco opóźniony start i gorszy początek. Nie była to natomiast jedyna sytuacja, w której mogliśmy zobaczyć swego rodzaju dominację ze strony Ismaïla "ISMY" Boualema. Próba ciągłego uprzykrzania życia Polakowi jednak odbiła się czkawką dla rywali, bowiem w pewnym momencie za to swoją głową zapłacił Yasin "Nisqy" Dinçer. SK nie podłamało się i finalnie dopięło swego, ukracając żywot Daglasa. W międzyczasie przedstawicielom niemieckiej organizacji udało się także zdobyć pierwszego smoka.

Co gorsza, nadmierne skupienie się rywali na naszym leśniku nie sprawiło, że pozostałe linie radziły sobie lepiej. Wręcz przeciwnie. Zarówno na dolnej, jak i górnej alejce przewaga stała po stronie graczy SK. W efekcie w okolicach kwadransa Nisqy i spółka mieli już o trzy tysiące sztuk złota więcej od swoich oponentów. I bynajmniej nie zamierzali się zatrzymywać. W ciągu trzech kolejnych minut zwiększyli tę różnicę do pięciu tysięcy. VIT w końcu nie wytrzymało i chciało coś z tym zrobić. Desperacka inicjacja jednak zakończyła się fiaskiem, co zwiastowało też powoli koniec rozgrywki. SK pewnie kroczyło po ścieżkach Summoner's Riftu, zagarniając kolejne tereny oraz obiekty neutralne dla siebie. Rozbicie czerwonego Nexusa było zatem już tylko kwestią czasu. Pszczoły jeszcze się broniły, ale na niewiele się to zdało. Ostatecznie gra zakończyła się w 34. minucie. SK dzięki dzisiejszemu zwycięstwu zostało drugim zespołem, który jest już pewny gry w play-offach LEC.


Po tym spotkaniu na placu boju stanie Bartłomiej "Fresskowy" Przewoźnik. Ten również będzie się starał o przybliżenie do play-offów, lecz na jego drodze pojawi się dziś Fnatic. To, jak i nadchodzące starcia LEC 2024 Winter obejrzeć będziecie mogli na antenie Polsat Games, na kanale na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji dotyczących harmonogramu, aktualnej klasyfikacji oraz innych rzeczy znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024