fot. Riot Games/Wojciech Wandzel
League of Legends

Jankos i Fresskowy z biletami do play-offów LEC. KC oficjalnie bez szans na awans

Dawid Laskowski27.01.2024, godz. 21:33

Za nami pierwszy dzień ostatniej kolejki fazy zasadniczej League of Legends EMEA Championship. Dziś jedynie Bartłomiej "Fresskowy" Przewoźnik ze wszystkich Polaków mógł się cieszyć z wygranej. Jeśli chodzi natomiast o kwestie play-offowe to aż pięć drużyn zapewniło sobie udział w kolejnym etapie, w tym dwóch naszych rodaków.

Fresskowy jedynym Polakiem, który wygrał

Z wygranej w LEC mógł cieszyć się jedynie Bartłomiej "Fresskowy" Przewoźnik. On wraz z jego MAD Lions KOI byli w stanie poskromić dziś Fnatic. Niemniej sam mecz był naprawdę szalony i kilkukrotnie tak na dobrą sprawę mogło wygrać zarówno MDK, jak i FNC. Finalnie to jednak nasz rodak dopiął swego. Mniej szczęścia mieli natomiast Marcin "Jankos" Jankowski oraz Kacper "Daglas" Dagiel. Ten pierwszy bowiem został zniszczony przez Team BDS, który był dzisiaj znacznie lepszy, natomiast nastoletni leśnik został pokonany przez SK Gaming. Thomas "Exakick" Foucou i jego kompani dzięki temu zwycięstwu zapewnili sobie udział w play-offach rozgrywek.

G2 melduje się w play-offach LEC, KC odpadło

Bilet do fazy pucharowej LEC wpadł także w ręce G2 Esports. Walka o niego jednak była znacznie trudniejsza, niż można było przypuszczać. GIANTX niespodziewanie stawiło opór, bardzo dobrze reagując na ataki Samurajów. Jak to natomiast zazwyczaj w kwestii Rasmusa "Capsa" Winthera i spółki bywa, ci w pewnym momencie zaczęli przejmować pałeczkę w spotkaniu, aż ostatecznie doprowadzili je do szczęśliwego dla siebie końca. Jako ostatni na Summoner's Rifcie zameldowali się tego dnia zawodnicy Rogue oraz Karmine Corp. Była to batalia i "zajęcia" niechlubnej dziesiątej lokaty w tabeli. RGE wchodziło w ten mecz z jednym punktem na koncie, natomiast KC bez żadnego. I finalnie ulubieńcy francuskiej publiczności pozostają bez oczka na koncie, gdyż dziś znowu musieli uznać wyższość oponentów, notując siódmą porażkę. Tym samym Lucas "SAKEN" Fayard i jego kompani są pierwszą ekipą, która odpadła z LEC.

Dzięki przegranej Karmine Corp trzy dodatkowe formacje otrzymały przepustki do fazy pucharowej. Są to Jankos i jego Heretycy, Fresskowy i MAD Lions KOI oraz Fnatic.

Wyniki dzisiejszych meczów LEC:

27 stycznia
17:00 Team Heretics 0:1 Team BDS Team BDS BO1
18:00 Team Vitality 0:1 SK Gaming BO1
19:00 Fnatic 0:1 MAD Lions KOI BO1
20:00 GIANTX 0:1 G2 Esports BO1
21:00 Karmine Corp 0:1 Rogue BO1

Kolejne mecze już jutro od 17:00. Transmisję ze spotkań LEC 2024 Winter będziecie mogli śledzić na kanałach Polsat Games. Dostępna będzie w trzech miejscach: w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji na temat bieżącej odsłony LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024