Jankos zmierzy się z wiceliderami LEC

Wszystko odbyło się drogą losowania. Na początek każda z drużyn wybierała kopertę, która rozdysponowywała ich na dwie przeciwległe strony drabinki. Z racji tego, że zawodnicy G2 Esports oraz Teamu BDS skończyli jako top2 etapu zasadniczego LEC, to ci następnie mogli wybrać przeciwników z dwóch najniższych pozycji ze swojej części drabinki. W ten sposób Samuraje zdecydowali się na GIANTX, natomiast BDS wybrało Team Heretics. Tym samym Marcinowi "Jankosowi" Jankowskiemu i spółce przyjdzie zmierzyć się w pierwszej rundzie zmagań z drugą najlepszą formacją rozgrywek. Łatwo na pewno nie będzie, bowiem TH już raz w tym splicie z Adamem "Adamem" Maanane i jego towarzyszami przegrało.

Daglas kontra SK, Fresskowy kontra Fnatic

Jaki los spotkał pozostałą dwójkę rodaków? Bartłomiej "Fresskowy" Przewoźnik i jego MAD Lions KOI zakończyli fazę zasadniczą na czwartym miejscu i podejmą w swoim pierwszy starciu w play-offach Fnatic. Team Vitality z Kacprem "Daglasem" Dagielem w składzie natomiast stanie w szranki z SK Gaming. Jeśli chodzi o polskiego midlanera i jego kompanię to ci już byli w stanie znaleźć sposób na czarno-pomarańczowych i to całkiem niedawno. Gorzej sytuacja wygląda w kwestii formacji nastoletniego leśnika, choć SK w tym tygodniu pokazało, że nie jest nieomylne i ma jeszcze wiele do poprawy.

Pary 1. rundy play-offów LEC 2024 Winter:

G2 Esports vs GIANTX Team BDSTeam BDS vs Team Heretics
SK Gaming vs Team Vitality MAD Lions KOI vs Fnatic

Play-offy LEC ruszają już w przyszłą sobotę. Wszystkie spotkania będziecie mogli śledzić na kanałach Polsat Games. Transmisja dostępna będzie w trzech miejscach: w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji na temat bieżącej odsłony LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024