GEN walczy o fotel lidera, kolejne wydanie Telecom Wars

Do grona tych starających się o zapewnienie sobie udziału w fazie pucharowej LCK należą m.in. T1 oraz Gen.G Esports. Obie formacje legitymują się tym samym bilansem. Biorąc pod uwagę jednak nadchodzący terminarz wydaje się, że to obecni mistrzowie rozgrywek będą mieli nieco prostsze zadanie, jeśli chodzi o zakończenie tygodnia z kompletem punktów. Wszak Jeong "Chovy" Ji-hoon i jego towarzysze będą mierzyli się z DRX oraz FearX. Pierwsza z tych ekip nie powinna stanowić żadnego zagrożenia dla obrońców tytułu. FOX natomiast na pewno ma większe szanse na papierze niż zespół Parka "Teddy'ego" Jin-seonga, ale i tak nie są one zbyt wysokie.

Jeśli chodzi o brygadę Lee "Fakera" Sang-hyeoka, to ta na rozgrzewkę podejmie już dzisiaj Nongshim RedForce. I to starcie nie powinno zakończyć się innym wynikiem niż 2:0 na korzyść legendarnego midlanera i jego kompanów. Inaczej natomiast wygląda sobotnie zestawienie z kt Rolster. W poprzednim spotkaniu tych drużyn mieliśmy okazję oglądać pełną serię BO3, a finalnie górą było T1. KT od tego czasu jednak nie przegrało jeszcze ani jednego meczu, pokonując nawet w zeszłym tygodniu obecnie panujących mistrzów LCK z Gen.G.

A skoro już o KT mowa, to ta formacja z pewnością nie ma przed sobą łatwej kolejki. Poza ponowną bitwą z T1 podopieczni Kanga "Hiraia" Dong-hoona będą musieli jeszcze stawić czoła zawodnikom Hanwha Life Esports. To kolejna ekipa, która ostrzy już sobie zęby na awans do play-offów LCK. Obie drużyny mają na ten moment taki sam stosunek wygranych do przegranych, więc bezpośrednia batalia – która zaplanowana jest na dzisiaj – rozstrzygnie kto, choć na pewien czas, będzie plasować się na najniższym stopniu podium.

Harmonogram piątego tygodnia rozgrywek LCK:

21 lutego
9:00 T1 vs Nongshim RedForce BO3
11:30 kt Rolster kt rolster, LCK vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
22 lutego
9:00 Dplus KIA Dplus KIA, LCK vs FearX BO3
11:30 Gen.G Esports gen.g, geng, gen logo vs DRX, LCK DRX BO3
23 lutego
9:00 OKSavingsBank BRION vs Kwangdong Freecs BO3
11:30 Nongshim RedForce vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
24 lutego
7:00 T1 vs kt rolster, LCK kt Rolster BO3
9:30 Gen.G Esports gen.g, geng, gen logo vs FearX BO3
25 lutego
7:00 DRX DRX, LCK vs Dplus KIA, LCK Dplus KIA BO3
9:30 OKSavingsBank BRION vs Kwangdong Freecs BO3

Transmisję z rozgrywek można oglądać za pośrednictwem strony LoL Esports.