Zaczęli spokojnie, by na sam koniec zwariować

Team Heretics podsumował drugi tydzień LEC 2024 Spring całkiem czystym zwycięstwem. Spokojny początek spotkania nie zwiastował przewagi, jakiej dorobią się Marcin "Jankos" Jankowski i spółka w kolejnych potyczkach. Tam bowiem Heretycy wiedli zdecydowany prym i raz za razem deklasowali swoich przeciwników. Team BDS ugiął się pod naporem polskiej świty po nieco ponad półgodzinnym, aczkolwiek niezwykle jednostronnym starciu, w którym cała piątka dołożyła po kilka cegiełek do wygranej. Nieco mniej szczęścia miał zaś Kacper "Daglas" Dagiel i jego Team Vitality. Pszczoły co prawda rozpoczęły świetnie, jednak Fnatic udowodniło, że wczesna dominacja nie gwarantuje zwycięstwa. Oh "Noah" Hyeon-taek i reszta czarno-pomarańczowej świty zdołali wrócić z deficytu i ograć swoich rywali w kluczowych momentach, odwracając losy całego spotkania. A tym samym jako pierwsza ekipa zapewnili sobie udział w play-offach.

Pewnym awansem do fazy pucharowej może również cieszyć się G2 Esports, które dopełniło formalności w pojedynku z GIANTX. Sergen "BrokenBlade" Çelik odkupił się po wczorajszym wątpliwym występie i tym razem w znacznym stopniu przyczynił się do piątej wygranej Samurajów. Nie odkupiło się natomiast Rogue, które pomimo usilnych starań Finna "Finna" Wieståla nie wytrzymało nacisku MAD Lions KOI. Łotry same zresztą postawiły się w tej niekomfortowej pozycji, decydując się na fatalną próbę zanurkowania i rozpędzając Davida "Supę" Martíneza Garcíę, który w konsekwencji niemal w pojedynkę przebijał się przez ich paski zdrowia. Karmine Corp także nie zdołało spełnić oczekiwań francuskich kibiców. Niekończący się festiwal błędów i niezrozumiałych zagrań ostatecznie rozstrzygnął się na korzyść SK Gaming, choć podopieczni Simona "Swiffera" Papamarkosa raczej nie mogą być z siebie szczególnie zadowoleni.

Wyniki dzisiejszych meczów LEC:

18 marca
17:00 Team BDS Team BDS 0:1 Team Heretics BO1
17:45 Team Vitality 0:1 Fnatic BO1
18:30 G2 Esports 1:0 GIANTX BO1
19:15 Rogue 0:1 MAD Lions KOI BO1
20:00 SK Gaming 1:0 Karmine Corp BO1

Tabela wyników po 2. kolejce LEC:

# Drużyna M W P % wygranych
  1. Fnatic 6 5 1 83%
  1. G2 Esports 6 5 1 83%
  3. Team Heretics 6 4 2 67%
  3. Team Vitality 6 4 2 67%
  5. SK Gaming 6 3 3 50%
  5. Team BDS Team BDS 6 3 3 50%
  7. Karmine Corp 6 2 4 33%
  7. MAD Lions KOI 6 2 4 33%
  9. GIANTX 6 1 5 17%
  9. Rogue 6 1 5 17%
Legenda:
 Awans do fazy pucharowej
 Brak awansu do fazy pucharowej

Transmisję ze wszystkich spotkań LEC 2024 Spring będziecie mogli obejrzeć po polsku na kanałach Polsat Games. Dostępna będzie ona w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024 Spring