Ekipa Fresskowego niemal bez miejsca na błędy

Przedostatni dzień pierwszego etapu LEC zainauguruje starcie SK Gaming oraz Fnatic. Czarno-Pomarańczowi zapewnili sobie udział w fazie pucharowej jeszcze w ubiegłym tygodniu i niespecjalnie mają się o co martwić. Reprezentanci niemieckiej organizacji nie znajdują się natomiast w tak wygodnej sytuacji, aczkolwiek po perfekcyjnej kolejce Marek "Humanoid" Brázda i spółka stracili nieco pary i jeśli podopieczni Simona "Swiffera" Papamarkosa wezmą przykład z ich wczorajszych rywali, być może uda im się zbliżyć do upragnionego awansu. W grze numer dwa zobaczymy natomiast Kacpra "Daglasa" Dagiela, który pod szyldem Teamu Vitality podejmie GIANTX. Pszczoły również są już bezpieczne, a odrobinę luzu z tym związaną może wykorzystać ekipa Andreia "Odoamne" Pascu. Choć ta jak na razie nie przedstawiła nam zbyt solidnych argumentów.

Następnie czeka nas to szczególne spotkanie, tak ważne dla polskich kibiców. Formacja Fresskowego, której dalsze losy wciąż są niepewne, zmierzy się z Teamem BDS. Ostatni pojedynek tych drużyn był walką o poprzedni finał LEC i to właśnie MAD Lions KOI wyszło z niego zwycięsko. I tym razem stawka jest równie wysoka, choć to "tylko" BO1. Odpadnięcie jeszcze podczas fazy zasadniczej byłoby bowiem dla srebrnych finalistów zimy sporym wstydem. Przedostatni mecz zapowiada się zaś na czystą formalność, gdyż fatalnie grające Rogue nie powinno mieć przeciwko G2 Esports najmniejszych szans. Takie sytuacje natomiast lubią zaskakiwać najczęściej. Dzień zamknie starcie z kolejnym polskim akcentem – a nawet trzema. Team Heretics prowadzony przez Marcina "Jankosa" Jankowskiego i jego kompanów zawalczy z Karmine Corp, które wciąż próbuje zmyć z siebie zimową hańbę i zakwalifikować się do play-offów. Najbliższy oponent nie wygląda jednak na łatwą wygraną do odhaczenia.

Harmonogram dzisiejszych spotkań LEC:

23 marca
17:00 SK Gaming vs Fnatic BO1
18:45 Team Vitality vs GIANTX BO1
18:30 Team BDS Team BDS vs MAD Lions KOI BO1
19:15 Rogue vs G2 Esports BO1
20:00 Karmine Corp vs Team Heretics BO1

Transmisję ze wszystkich spotkań LEC 2024 Spring będziecie mogli obejrzeć po polsku na kanałach Polsat Games. Dostępna będzie ona w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024 Spring