Dziś nie ma gier o pietruszkę

Rzadko zdarza się, żeby wszystkie końcowe mecze fazy zasadniczej LEC miały znaczący wpływ na ostateczny układ tabeli. A tak będzie właśnie dziś – nie powinniśmy zatem spodziewać się zbyt wielu eksperymentów, a raczej pełnego skupienia i walki do ostatniego punktu zdrowia. Jako pierwsze o swoje dalsze losy zawalczy GIANTX. Naprzeciwko Gigantów stanie Team Heretics, który również ma wiele do udowodnienia. Marcin "Jankos" Jankowski i spółka mają co prawda zapewnione top 4, jednak wciąż stoją oni przed szansą zakończenia bieżącego etapu rozgrywek na pierwszym miejscu. Następnie czeka nas starcie dwóch kandydatów do fazy pucharowej – Rogue i SK Gaming. Dla Łotrów jest to swoiste "być albo nie być" – porażka tutaj ostatecznie pozbawia ich nadziei na awans.

Spotkanie MAD Lions KOI z Fnatic charakterem zbliżone będzie do pierwszego. Fresskowy i jego kompani nadal grają o życie, podczas gdy Czarno-Pomarańczowym zależy już jedynie na jak najlepszym finiszu. Pojedynek G2 Esports z Teamem Vitality będzie zaś jedynym meczem dwóch "bezpiecznych" zespołów. Nadal nie będzie to natomiast gra o pietruszkę, bowiem na szali leży potencjalna pierwsza lokata Samurajów. Finalna pozycja drużyny Kacpra "Daglasa" Dagiela również nie została jeszcze przypieczętowana. Na samym końcu (czy na pewno?) Karmine Corp podejmie Team BDS. KC – tak, jak i RGE – nie może sobie pozwolić na przegraną. Zwycięstwo jednak wciąż nie gwarantuje zawodnikom francuskiej organizacji udziału w play-offach, gdyż na ich losy wpłyną także wyniki poprzednich potyczek.

Istnieje kilka scenariuszy, w których dzisiejsze zmagania LEC nie zamkną się w pięciu grach. W przypadku, gdyby top 8 nie zostało jednoznacznie wyłonione, możemy spodziewać się nawet dwóch dogrywek. Dokładną rozpiskę możliwych zakończeń znajdziecie pod tym adresem.

Harmonogram ostatniego dnia fazy zasadniczej LEC:

25 marca
17:00 Team Heretics vs GIANTX BO1
17:45 Rogue vs SK Gaming BO1
18:30 MAD Lions KOI vs Fnatic BO1
19:15 G2 Esports vs Team Vitality BO1
20:00 Karmine Corp vs Team BDS BO1

Transmisję ze wszystkich spotkań LEC 2024 Spring będziecie mogli obejrzeć po polsku na kanałach Polsat Games. Dostępna będzie ona w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024 Spring