Czy ekipa Jankosa się ocknie?

Na sam początek o przeżycie w tym splicie LEC rywalizować będzie Team Heretics. Zespół trójki Polaków podejmie SK Gaming. Marcin "Jankos" Jankowski i jego towarzysze fatalnie weszli w play-offy rozgrywek. W pierwszym meczu bowiem otrzymali srogie lanie od Teamu BDS. Gra Heretyków niczym nie przypominała tej z fazy zasadniczej. Dziś rywal w czystej teorii nieco łatwiejszy, przynajmniej na papierze. Niemniej SK było w stanie mocno postraszyć Team Vitality w poprzednim spotkaniu, więc można spodziewać się, że tanio skóry nie sprzeda. Jeśli ekipa 28-letniego leśnika myśli jeszcze o awansie, to dzisiaj musi pokazać najlepszą wersję siebie.

Finaliści LEC postawieni pod ścianą

W drugim dzisiejszym starciu także zobaczymy Polaka z widmem odpadnięcia z bitwy o mistrzostwo LEC. Mowa tutaj o Bartłomieju "Fresskowym" Przewoźniku. On i jego MAD Lions KOI są obecnie cieniem samych siebie względem zimowej edycji zmagań. Wówczas przecież występowali w finale zawodów, a teraz walczy o życie i to od pierwszej rundy play-offów. Przeciwnikiem podopiecznych Tomása "Melzheta" Campelosa Fernándeza będą przedstawiciele GIANTX. I mimo znacznie słabszej dyspozycji MDK wydaje się, że to właśnie madryckie Lwy powinny być dzisiaj faworytami. A jak będzie faktycznie? O tym przekonamy się wieczorem.

Harmonogram dzisiejszych meczów w play-offach LEC:

2 kwietnia
17:00 SK Gaming vs Team Heretics BO3
20:00 GIANTX vs MAD Lions KOI BO3

Zwycięzcy dzisiejszych batalii przedłużą swoje życie w LEC. Triumfator starcia pomiędzy Heretics a SK zmierzy się w następnej rundzie z Fnatic. Wygrany meczu MAD Lions KOI kontra GIANTX z kolei podejmie Vitality. Dla przegranych natomiast bieżący split rozgrywek się zakończy. Transmisję ze wszystkich spotkań LEC 2024 Spring będziecie mogli obejrzeć po polsku na kanałach Polsat Games. Dostępna będzie ona w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024 Spring