Heretics kontra BDS na otwarcie dnia LEC

Jeśli chodzi o Heretics, to ci ponownie zainaugurują dzień rozgrywkowy LEC. Wczoraj ekipa trójki Polaków poradziła sobie naprawdę dobrze, pokonując GIANTX po długim, lecz kontrolowanym meczu. Dziś jednak rywal wydaje się znacznie trudniejszy. Po drugiej stronie barykady stanie bowiem Team BDS. BDS, które wczoraj także triumfowało, rozprawiając się z Teamem Vitality. Przedstawiciele szwajcarskiej organizacji na ogół prezentują się bardzo przyzwoicie, więc jeśli dzisiaj Marcin "Jankos" Jankowski i jego koledzy chcą wygrać, to będą musieli dać z siebie wszystko.

A skoro już o Vitality była mowa, to ten zespół jako drugi przystąpi do rywalizacji. Pszczoły były wczoraj blisko zwycięstwa, prowadząc w spotkaniu z BDS przez znaczącą większość czasu. Niemniej pod koniec mecz wymknął się spod kontroli, aż ostatecznie to brygada Iliasa "nuca" Bizrikena zakończyła bitwę z korzystnym dla siebie wynikiem. Dziś przed VIT zadanie znacznie prostsze, gdyż zmierzy się z Rogue.

Fresskowy podejmie odświeżone KC

W połowie dzisiejszych zmagań w LEC dojdzie do pojedynku przegranych. Wśród nich znalazł się Fresskowy wraz ze swoją gromadą Lwów. Te poniosły wczoraj porażkę przeciwko G2 Esports. Niemniej trzeba przyznać, że przez długi czas wyglądały naprawdę solidnie. To może być dobry prognostyk przed kolejnym starciem. Dziś bowiem MDK stawi czoła Karmine Corp. KCorp po zmianach też zaprezentowało się całkiem przyzwoicie, bo mocno zagroziło Fnatic. Mimo iż w czystej teorii to MAD Lions powinni być faworytami, to ostatecznie trudno jest wskazać tutaj kandydata do wygranej.

Takiego problemu nie ma natomiast w przypadku dwóch kolejnych potyczek. W pierwszej z nich Fnatic zmierzy się z GIANTX, a w drugiej G2 rzuci rękawicę SK Gaming. Nie sposób nie zauważyć tutaj pewnej dysproporcji pomiędzy mistrzami i wicemistrzami LEC a ich dzisiejszymi rywalami. Można zatem spodziewać się dość jednostronnych meczów, choć prawda jest taka, że w naszym regionie nigdy nic do końca nie wiadomo.

Harmonogram drugiego dnia LEC 2024 Summer:

9 czerwca
17:00 Team BDS vs Team Heretics BO1
17:45 Rogue vs Team Vitality BO1
18:30 Karmine Corp vs MAD Lions KOI BO1
19:15 Fnatic vs GIANTX BO1
20:00 G2 Esports vs SK Gaming BO1

Transmisja dostępna będzie w języku polskim na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat letniej edycji rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

LEC 2023