Gen.G Esports 0:2 Top Esports

Top Esports odwraca losy pierwszej gry

Eliminacja otwierająca drugi dzień Esports World Cup wpadła na konto Kima "Canyona" Geon-bu. Ten z pomocą swojego toplanera zgładził Baia "369-a" Jia-Hao. Prawdziwa jatka jednak zaczęła się w okolicach 11. minuty. Wtedy obie formacje zaczęły wymieniać się ciosami. Delikatnie lepiej na tym wszystkim wyszli zawodnicy Gen.G, którzy na chwilę po wybiciu kwadransa przeważali nad TES o tysiąc sztuk złota. Finalnie jednak i ta różnica została zniwelowana. Wiele natomiast zmieniło zgarnięcie Barona przez Koreańczyków. Ci w sprytny sposób zdobyli fioletowe wzmocnienie, a nawet i wygrali późniejszą walkę. Dzięki temu różnica w funduszach wynosiła już trzy tysiące. Radość mistrzów Mid-Season Invitational nie trwała zbyt długo. TES było w stanie wygrać jedną ważną potyczkę, która zaowocowała później Nashorem i przejęciem pałeczki w starciu. Do tego jeszcze Chińczykom udało się dorzucić Duszę Smoka Oceanicznego i z takim zestawem doprowadzili już do zwycięstwa.

Gen.G pokonane po raz pierwszy od niespełna pięciu miesięcy!

Zgoła inaczej zaczęła się druga gra. W niej pierwsze zabójstwa wpadły na konto zawodników TES. Gen.G jednak nie miało na to żadnej odpowiedzi, a przedstawiciele LoL Pro League ani myśleli się zatrzymywać. Wychodziło im dosłownie wszystko. Każda akcja, którą podejmowali, kończyła się ich powodzeniem, co przejawiało się też coraz bardziej w różnicy w zgromadzonych funduszach. Wyglądało więc na to, że zbliża się rychły koniec obecnych mistrzów LoL Champions Korea. Ci co prawda jeszcze starali się odwlekać porażkę w czasie, ale prawda jest taka, że była ona nieunikniona. Top Esports kropkę nad i postawiło w 35. minucie, gdy po prostu weszło do bazy wroga i ze wzmocnieniem Nashora rozbiło stojące na drodze przeciwne struktury włącznie z Nexusem. GEN tym samym zostało pokonane po raz pierwszy od 14 lutego tego roku.


Po przerwie czeka nas drugie starcie dzisiejszego wieczoru, w którym G2 Esports zmierzy się z FlyQuest. Oficjalną transmisję z tego wydarzenia będzie można obejrzeć na Twitchu. W polskim języku zmagania oglądać można u Damiana "Nervariena" Ziaji, który prowadzi co-stream. Po więcej informacji na temat tej imprezy zapraszamy do naszej relacji tekstowej: