Vander odkurza myszkę i wraca do gry

Vander swój ostatni mecz jako czynny zawodnik rozegrał prawie dwa lata temu. Było to jeszcze za czasów, kiedy reprezentował Misfits Premier w lidze francuskiej. Jednak po tym, jak organizacja zakończyła swoją działalność w League of Legends, polski wspierający nie występował już w żadnej z profesjonalnych lig. Na początku 2023 roku rozpoczął on natomiast nowy rozdział w swojej karierze, decydując się na rolę szkoleniowca. Związał się z Giants, gdzie pełnił funkcję trenera strategicznego. Po dziewięciu miesiącach zakończył współpracę z hiszpańską organizacją i wraz ze startem bieżącego roku przeniósł się do Turcji. Tam dołączył do FUT Esports, ale już jako główny trener. Z tym klubem spędził natomiast tylko trzy miesiące.

I od kwietnia niewiele było wiadomo co dalej z jego karierą. Sam zainteresowany jednak w długiej rozmowie z Dawidem "dejfem" Wawrykiem opowiedział, że nie wyklucza wcale powrotu do rywalizacji i nawet bardziej nadal czuje się graczem niż trenerem. Od tego czasu długo nie trzeba było czekać, aby jego słowa stały się prawdą. A przynajmniej w pewnym stopniu. Kilka dni temu Vander zagrał jako sub w Austrian Force willhaben, czyli drużynie występującej na co dzień w Prime League. Początkowo miał jedynie na chwilę zastąpić nominalnego wspierającego – Radoslava "Infonerala" Georgieva. Wczoraj jednak okazało się, że współpraca z 30-latkiem najprawdopodobniej się przedłuży, gdyż Bułgarowi podziękowano za dotychczasową grę.

Duet z czasów Rogue i ROCCAT znowu razem

Nowy nabytek AFW w barwach organizacji rozegrał już trzy mecze, z czego dwa z nich udało się wygrać. Dzięki temu zespół zapewnił sobie już play-offy ligi niemieckiej. Dołączenie Bogdana do drużyny oznacza także, że od teraz jest ona złożona już wyłącznie z Polaków. Jej reprezentantami są bowiem Sebastian "Tracyn" Wojtoń, Adrian "adi1" Jackowski, Tomasz "Eścik" Skwarczyński oraz Paweł "Woolite" Pruski. Szczególnie ciekawy jest ostatni z wymienionych graczy, gdyż to właśnie z nim Vander miał okazję współpracować m.in. w Rogue czy ROCCAT. Można by zatem rzec, że jest to pewnego rodzaju powrót do przeszłości.

Tak obecnie prezentuje się skład AF willhaben:


Sebastian "Tracyn" Wojtoń
Adrian "adi1" Jackowski
Tomasz "Eścik" Skwarczyński
Paweł "Woolite" Pruski
Oskar "Vander" Bogdan

Przed nami jeszcze ostatni dzień fazy zasadniczej Prime League, który już jutro. Podczas niego około 21:00 polska piątka zmierzy się z E WIE EINFACH E-SPORTS. Transmisję z tego spotkania będziecie mogli obejrzeć na oficjalnym kanale ligi na Twitchu.