fot. PACT/Michał Mazurek

Izako Boars i PACT powalczą o ostatnie miejsce na Games Clash Masters

Wczoraj HellRaisers oficjalnie potwierdziło, że z uwagi na napięty terminarz nie weźmie ostatecznie udziału w nadchodzącym Games Clash Masters. To z kolei zrodziło problem – kim, wobec tak niewielkiej ilości czasu, zastąpić międzynarodową ekipę? Ostatecznie organizatorzy znaleźli sposób, a zwolniony przez HR slot zgarnie Izako Boars lub też PACT.

Oba te zespoły brały udział w procesie eliminacyjnym – w pierwszych kwalifikacjach PACT znalazło się za AGO Esports, zaś Izako Boars musiało w trzecim turnieju eliminacyjnym uznać wyższość Sprout Esports. Potem oba te zespoły spotkały się ze sobą jeszcze finałowych zawodach kwalifikacyjnych, gdzie zajęły miejsca 2. i 3., tuż za x-kom teamem. Dlatego też to właśnie one otrzymały kolejną szansę, by zapewnić sobie bilet na gdyńską imprezę.

– Podjęliśmy decyzję, aby nie wręczać zaproszenia po HellRaisers bez walki – przyznał w oficjalnym oświadczeniu Jakub Janaszek, jeden z organizatorów zawodów. – Chcemy, aby widowisko w Gdyni zapewniło najwyższy poziom, a udział w nim był nie tylko zaszczytem dla nas z goszczenia drużyn CS:GO, ale również wywalczonym przywilejem dla organizacji esportowych. (…) Dzięki temu pojedynkowi w Gdyni zobaczymy kolejną Polską drużynę – dodał.

Decydujące spotkanie pomiędzy Izako Boars a PACT będzie mieć miejsce 18 września o godzinie 20:00. Mecz rozegrany zostanie w systemie BO3, a obejrzeć go będzie można na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego, który znajduje się pod tym adresem. Sam Games Clash Masters odbędzie się natomiast między 28 a 30 września.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FACEIT Major: Vega Squadron vs Fnatic – statystyki graczy

Wiele wskazywało, że Fnatic pozwoli sobie na kolejną podczas trwającego właśnie FACEIT Major London 2018 wpadkę. Szwedzka formacja przegrywała bowiem...