STS
fot. ESL/Adela Sznajder

Czołówka w natarciu – czas na kolejne starcia w ramach ESL Pro League

Dzisiejsze pojedynki w ramach 8. sezonu ESL Pro League odbędą się niestety bez udziału Polaków i nie chodzi tu jedynie o występy AGO Esports. Wcale nie umniejsza to jednak ciekawości czekających nas spotkań. Głównie dlatego, że wieczorem raz jeszcze staną do walki drużyny ze ścisłej czołówki światowego CS-a.

Wartym uwagi z pewnością będzie dwumecz mousesports z Natus Vincere. Myszy po raz pierwszy zagrają bowiem z przywróconym do składu Martinem „STYKO” Stykiem, który zajął miejsce posadzonego na ławkę Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego. Należy zatem przypuszczać, że Słowak będzie starał się udowodnić, iż nie była to decyzja pochopna. By jednak nie było zbyt przyjemnie, po drugiej stronie barykady czekać na nich będzie idące jak burza Na`Vi. Oleksandr „s1mple” Kostyliev razem z towarzyszami nie pozostawił wczoraj złudzeń Ninjas in Pyjamas oraz ex-Space Soldiers. Trudno zatem wierzyć, że mousesports mogłoby stanowić przeszkodę w ich marszu ku górze tabeli.

W akcji ujrzymy dziś również liderów obecnego sezonu EPL – Astralis, a także FaZe Clan. Ku zaskoczeniu wszystkich Duńczycy musieli wczoraj podzielić się punktami z Ninjas in Pyjamas. Mistrzowie z Londynu będą zatem chcieli odrobić to w meczu przeciwko HellRaisers. Dla odmiany Olof „olofmeister Kajbjer z ekipą raz jeszcze podejmą byłych towarzyszy broni. Póki co wynik Fnatic nie napawa optymizmem, jednak być może wieczorne walki z FaZe oraz G2 Esports zdołają poprawić ten bilans.

Harmonogram dzisiejszych spotkań wygląda następująco:

17 października
17:00 FaZe Clan vs Fnatic Mirage
17:00 Ninjas in Pyjamas vs G2 Esports Overpass
18:05 Fnatic vs FaZe Clan Inferno
18:05 G2 Esports vs Ninjas in Pyjamas Inferno
19:15 G2 Esports vs Fnatic Cache
19:15 HellRaisers vs Astralis Train
20:20 Fnatic vs G2 Esports Dust2
20:20 Astralis vs HellRaisers Overpass
21:30 Natus Vincere vs mousesports Inferno
21:30 BIG vs FaZe Clan Cache
22:35 mousesports vs Natus Vincere Dust2
22:35 FaZe Clan vs BIG Overpass

Aktualne informacje o europejskiej dywizji ESL Pro League znajdziecie w naszej relacji tekstowej. Transmisja dostępna będzie w ESL.TV Polska.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Rookie

G-Rex pokonane. Fnatic i Invictus Gaming pewne ćwierćfinałów Worlds

Kolejny mecz bez niespodzianki na Worlds. Invictus Gaming umocniło się na prowadzeniu w grupie C, pokonując G-Rex w drugim dzisiejszym starciu. Razem...