fot. ESL/Bart Oerbekke

Gorączka sobotniej nocy w EPL! Dziś rewanż za finał Majora

Wprawdzie na zewnątrz robi się coraz zimniej, jednak w 8. seozonie ESL Pro League tendencja jest zupełnie odwrotna. Sobotnie popołudnie i wieczór zapowiadają się niezwykle gorąco, a daniem głównym dzisiaj będzie pojedynek Astralis z Natus Vincere, a więc rewanż za finałowe starcie na FACEIT Majorze w Londynie.

Nim jednak dojdzie do hitowego pojedynku, Oleksandr „s1mple” Kostyliev i koledzy sprawdzą dyspozycję G2 Esports. Mecz wchodu z zachodem wcale nie ma zdecydowanego faworyta. Francuzi wspierani przez Belga radzą sobie w tym sezonie całkiem solidnie, zadamawiając się na dobre w czołówce tabeli z 9 wygranymi i 7 porażkami. Równocześnie swoje spotkanie rozegra także BIG. Ekipa Owena „smooyi” Butterfielda po świetnych wynikach wczoraj wysforowała się na pozycję wicelidera ligi. Dobrej sytuacji formacja z czterema Niemcami i Brytyjczykiem na pewno nie będzie chciała zaprzepaścić, zwłaszcza że najpierw zmierzy się z beniaminkiem – Windigo Gaming, a na koniec dnia czeka ją starcie z przeciętnie prezentującym się Heroic.

Niedługo po godzinie 19 wszystkie oczy zwrócone będą na arenę zmagań dwóch najlepszych piątek ostatnich miesięcy. Duńczycy nie schodzą z niezwykle wysokiego poziomu, potwierdzając swoją dominację także w ramach spotkań online. Astralis jest zdecydowanym liderem EPL, mając aż 13 wygranych w 16 rozegranych dotąd meczach. Podopieczni Danny’ego „zonica” Sørensena poza zdecydowanie najciekawszym meczem dnia czeka, wzorem Na`Vi, pojedynek z G2. Niezwykle ważny dwumecz ma przed sobą również FaZe Clan. Międzynarodowa piątka na razie z niewielkim zapasem plasuje się na miejscach premiowanych awansem na finały lanowe, więc z pewnością będzie chciała dołożyć 6 oczek do kolekcji po meczu z North.

20 października
17:00 G2 Esports vs Natus Vincere Inferno
17:00 BIG vs Windigo Gaming Nuke
18:05 Natus Vincere vs G2 Esports Overpass
18:05 Windigo Gaming vs BIG Overpass
19:15 Astralis vs Natus Vincere Overpass
19:15 FaZe Clan vs North Overpass
20:20 Natus Vincere vs Astralis Dust2
20:20 North vs FaZe Clan Inferno
21:30 Astralis vs G2 Esports Overpass
21:30 BIG vs Heroic Dust2
22:35 G2 Esports vs Astralis Inferno
22:35 Heroic vs BIG Train

Transmisję z wybranych pojedynków znajdziecie na kanale ESL Polska na Twitchu. Po więcej szczegółowych informacji dotyczących europejskiej dywizji rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
BIG tabsen

BIG wiceliderem europejskiej dywizji ESL Pro League

Za nami kolejny dzień zmagań w ramach europejskiej dywizji ósmego sezonu ESL Pro League. Wczorajszy wieczór do udanych bez wątpienia zaliczyć mogło BI...