Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 4–10 lutego

Podczas ubiegłego tygodnia na scenie esportowej działo się naprawdę dużo – na przedmajorowej aktualizacji CS:GO zaczynając, a na rekordowo szybkim zwycięstwie G2 Espors w League of Legends European Championship kończąc. Wszystkie warte uwagi wydarzenia znajdziecie w kolejnym tekście z cyklu Najważniejsze wydarzenia tygodnia.


Valve wprowadziło przedmajorową aktualizację CS:GO

W czwartek Valve wypuściło na serwery przedmajorową aktualizację Counter-Strike’a: Global Offensive. W jej skład weszły nowe naklejki i graffiti, a jedynym elementem, który odróżnia ją od innych, jest dodanie Viewer Pass – nowego karnetu kosztującego niespełna dziesięć dolarów. Od teraz by uzyskać pamiątkową skrzynkę, jego posiadanie będzie wymagane. Bardzo ułatwi on też typowanie w ramach Pick’Em Challenge – jego posiadacze nie będą musieli kupować naklejek, a ponadto na czas trwania Majora uzyskają nielimitowany dostęp do graffiti występujących na nim zespołów. Więcej informacji znajdziecie w artykułach poniżej:

Spore zmiany w mousesports

Po ostatnich problemach z formą, włodarze mousesports zdecydowali o przebudowie składu. W drużynie poleciały łącznie trzy głowy – trener – Sergey „lmbt” Bezhanov oraz zawodnicy Chris „chrisJ” de Jong i Martin „STYKO” Styk. chrisJ z przerwami grał w barwach Myszy od 2013, STYKO natomiast do formacji dołączył latem 2017. Jako przyczynę zmian organizacja podaje chęć zapewnienia zespołowi świeżego startu po nieudanej przygodzie na europejskim Minorze. Więcej informacji znajdziecie w poniższym artykule:

Spore zmiany w szeregach mousesports

Harmonogram i pary pierwszej rundy Majora ujawnione

Pierwsze mecze katowickiego Majora wystartują już w środę, a tymczasem równo tydzień wcześniej ESL ujawniło pary pierwszej rundy i pełen jego harmonogram. Na sam początek będziemy świadkami kilku ciekawych spotkań, wśród których zobaczymy między innymi pojedynki Teamu Vitality z TYLOO, FURII z Ninjas in Pyjamas, czy ENCE eSports z Teamem Spirit. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem:

IEM Katowice: Znamy pary pierwszej rundy Majora i pełny harmonogram!

G2 w rekordowym czasie pokonało Fnatic

W ostatnim meczu czwartego tygodnia League of Legends European Championship G2 Esports rozprawiło się z Fnatic w 20 minut i 35 sekund, co jest nowym rekordem w historii najwyższej klasy europejskich rozgrywek. Ekipa Marcina „Jankosa” Jankowskiego już od samego początku sukcesywnie budowała przewagę, by później dosłownie rozgromić rywali. Podsumowanie opisywanego spotkania znajdziecie poniżej:

G2 w rekordowo krótkim czasie niszczy Fnatic

KubiK kończy współpracę z Virtus.pro

Kuba „KubiK” Kubiak oficjalnie zakończył swoją współpracę z Virtus.pro. Przypomnijmy, że znany polski komentator, trener i analityk w poprzednim roku sporo czasu spędził pracując dla rosyjskiej organizacji, a jego przyszłość w niej stała się niepewna po przebudowie drużyny. W związku z tym, że według zawodników, na chwilę obecną trener nie jest im potrzebny, umowa Kubiaka ze spółką została rozwiązana. Więcej szczegółów dotyczących sprawy, w tym oświadczenie KubiKa, znajdziecie w artykule poniżej:

KubiK kończy współpracę z Virtus.pro. „Dla mnie był to niesamowity przeskok”

Styczeń 2019 jednym z najlepszych miesięcy w historii CS:GO

W pierwszym miesiącu 2019, w Counter-Strike’a grało w jednej chwili średnio 401 366,9 osób, co daje drugi najwyższy wynik w historii tego tytułu. Z pewnością jest to powiązane z grudniową rewolucją w CS-ie, podczas której gra stała się darmowa. Wzrost jest jednak spektakularny, gdyż w maju ubiegłego roku przeciętnie w grze znajdowało się 262 171 graczy. Więcej informacji o osiągnięciu znajdziecie w poniższym artykule:

Styczeń 2019 udany dla CS:GO – średnia liczba graczy niemal największa w historii

W ciągu 8 godzin od premiery w Apex Legends zagrało ponad milion osób

Apex Legends – gra battle royale współtworzona przez Electronic Arts i Respawn Entertainment okazała się wielkim hitem. W zaledwie osiem godzin od premiery znalazła się na komputerach miliona graczy, którzy od razu rozpoczęli jej testy. W osiągnięciu tego wyniku pomógł model free to play, w którym ten tytuł został wydany. Od razu po ogłoszeniu gracze PC, Xbox One i PlayStation 4 mogli zacząć rozrywkę z tworem umiejscowionym w uniwersum Titanfalla.

W ciągu ośmiu godzin od premiery w Apex Legends zagrało ponad milion osób

W 7. sezonie ligi ECS będziemy świadkami dużych zmian

FACEIT ogłosił Esports Championship Series Season 7 i zmiany, jakie zostaną w nim wprowadzone. ECS było drugą po ESL Pro League największą ligą w Counter-Strike’u, w której grały najlepsze na świecie zespoły. Teraz format ligowy został porzucony, a sama faza ligowa została podzielona na pięć tygodni. W każdym z nich drużyny będą walczyć w drabince pojedynczej eliminacji BO3, a triumfatorzy trzech pierwszych tygodni zapewnią sobie bezpośredni awans na lanowe finały. Z kolei pozostałe dwa sloty przypadną zespołom, które w trakcie ostatnich dwóch serii rozgrywek zdobędą najwięcej pieniędzy. Więcej informacji znajdziecie w poniższym artykule:

FACEIT ogłosił ECS Season 7 – spore zmiany w formacie rozgrywek!


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

hampus zostaje wolnym agentem

Ten tydzień ubiega pod znakiem rozstań szwedzkich graczy z rodzimym Red Reserve. Z drużyną uczestnika londyńskiego Minora przed kilkoma dniami pożegna...